מציאת ואיתור כספים אבודים

במצב הכלכלי של 2013, אין אחד מאיתנו שלא היה שמח להוסיף למאזן הכלכלי שלו סכומי כסף נאים. עכשיו, מה אם היינו אומרים לכם שקיימים בישראל מאות מיליוני שקלים אשר אינם נמצאים בחזקתם של “בעליהם” הרשמיים? כספים שנדמה כי אבדו במרוצת השנים? ובכן, העובדות מראות כי כך המצב.

אנחנו נראה לכם כיצד ניתן להשיג את אותם כספים.

איתור כספים בקופות גמל ובבנקים – לחצו לברור

מחשבונות בנק בחו”ל, ועד לכספי נפטרים

אין ספק כי קיימות מגוון סיבות בגינן כספים מסוימים – בין אם חשבונות בנק שלמים, קרנות פנסיה והשתלמות או זכויות פיננסיות אחרות – עלולים לאבד את זיקתם עם בעליהם. אובדן הקשר הזה נעשה לא פעם עקב שינוי פרטיו של האדם (גירושין, מעבר דירה), מבלי שהגורם האחראי לזכויות הפיננסיות יודע על כך. מן העבר השני של המשוואה, עלולה הבעיה להיווצר כאשר המוסד הפיננסי, או אפילו קרן מסוימת, שינו את פרטיהם. עקב מיזוג, למשל.

מציאת ואיתור כספים אבודים נדרשת לא פעם עקב פטירתו של אדם מסוים. אז, כאשר באים לממש את צו הירושה, מבינים כי לא יודעים היכן נמצאים אותם כספים אשר מפורטים, במידה זו או אחרת, בהסכם הירושה. ניתן לחלק את הקבוצה הזו גם לתת קבוצות קטנות יותר, דוגמת נספי שואה, נפגעי פעולות האיבה וכן הלאה.

מצב מורכב אחר בו נדרש איתור כספים מסוימים חורג כבר מגבולות מדינת ישראל- יהיה זה מקרה של פתיחת חשבון בנק מעבר לים. כאן, נדרש כבר לשתף פעולה גם גורמים באחת ממדינות העולם, דבר שמקשה עוד יותר על המשוואה.

כך מתחילים בחיפוש

על מנת להצליח במלאכת מציאת כספים אשר נחשבו לאבודים, נדרש לדעת, כצעד ראשון, בדיוק את מסלול החיים של אותו אדם או חברה. הדבר נעשה, בין השאר, באמצעות פירוט התחנות שעבר האדם בחייו התעסוקתיים (טפסי ביטוח לאומי, למשל), עם דגש על הפעולות הפיננסיות שנעשו בהן.

יש לזכור כי לא תמיד הגופים הפיננסיים האמורים ישמחו לשתף פעולה. ברור כי מצב אידיאלי עבורם הוא חשבונות להם אין דורש, וצוברים בינתיים ריביות, דמי ניהול וכן הלאה. למרות שעל פי חוק מחויבים גורמים אלה לחשוף את פרטי המבוטחים, בהינתן צו ואישור משפטי לצורך זה, לא תמיד זה נעשה בצורה הפשוטה.

רוצים למצוא את המטמון המשפחתי? לחצו כאן

אז איך עושים זאת?

בישראל, פועלות מספר חברות אשר תחום התמחותן הוא מציאת ואיתור כספים אבודים. ברוב המקרים, ייעשה הדבר באמצעות שילוב של מספר בעלי מקצוע, דוגמת חוקרים פרטיים, עורכי דין וכן הלאה. בנוסף על כך, גופים אלה מחזיקים ברשת ענפה של קשרים המקלים על התהליך- למשל, אל מול הבנקים או מוסד הביטוח הלאומי.

חשוב להדגיש כי השימוש בשירותים אלה כרוך בסכום כספי מסוים, שעשוי בהחלט להיות אחוז מוגדר מהכספים שמושבים לבעלים. היות ומדובר לא פעם בסכומים המגיעים לעשרות אלפי שקלים (אם לא מעבר לכך), סביר שהתמורה שווה את ההשקעה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *