ארגון חתונה

בסדרה “חברים” הזכורה לטוב, ברגע שמוניקה קיבלה את הצעת הנישואים שחיכתה לה מצ’נדלר, היא ידעה בדיוק מה היא רוצה לעשות. היה לה אלבום מוכן שתחזקה מאז שהייתה בת 6 ובו כל הפרטים על החתונה המושלמת עבורה. אפשר לומר הרבה דברים על מי שמקדישה את כל חייה לתכנון החתונה שלה, אבל דבר אחד בטוח – היא לא תיתפס לא מוכנה ברגע האמת. כי כולנו מפנטזות מדי פעם על איך תיראה החתונה שלנו, ואיזה שמלה נלבש, וכנראה גם מנסות לדמיין מי יהיה החתן, אבל כשסוף סוף אנחנו מקבלות את הטבעת המיוחלת, אנחנו מגלות שהמציאות הרבה יותר מורכבת.

ארגון חתונה הוא משימה הרבה פחות רומנטית ממה שהיינו רוצות שתהיה, והרבה יותר לוגיסטית. רק כשמתחילים לעשות את הרשימה האמיתית של המשימות העומדות בפנינו מרגע קבלת ההחלטה על החתונה ועד לספירת הצ’קים בסוף הערב, אפשר להתחיל להבין מה עומד בפנינו.

קודם כל, צריך להחליט על תאריך. האם אני רוצה להתחתן בקיץ, תחת כיפת השמיים, אבל בחום ובלחות ובעונה לחוצה שבה מחירי האולמות מרקיעים שחקים, או אולי אני רוצה להתחתן דווקא בחורף (כי יום השנה שלנו הוא קצת לפני חנוכה, או כי קרובי המשפחה מחו”ל יכולים להגיע רק בחופשת חג המולד), להרוויח מהמחירים הנמוכים יחסית של כל ספקי השירותים, אבל לחגוג באולם סגור ועם שמלה קצת פחות חשופה מכפי שהייתי רוצה, כדי לא לקפוא מקור.

לא רק התאריך מכתיב את המיקום לחתונה, אלא כמובן גם מספר המוזמנים, ופה יש סכנה אמיתית למלחמת עולם בין כל הצדדים – כמה מוזמנים ההורים יכולים להוסיף מכל צד? כמה קרובי משפחה לעומת חברים? האם מזמינים רק חברים קרובים או גם חברים ממקום העבודה למשל? האם צריך לסדר מראש את סדר הישיבה של כולם, או שהאירוע קטן מספיק כדי לאפשר לכל אחד לשבת היכן שירצה.

ועכשיו, אחרי שמצאנו תאריך, וגם מקום, צריך עוד להתעסק עם שורה אינסופית של סידורים אחרים, החל מסדר המנות שיוגשו בקבלת הפנים ועד לרשימת השירים שינגנו בכל אחד מהחלקים בערב. באיזו שעה תהיה החופה? מי יהיה הרב? ואולי בכלל אנחנו רוצים חתונה אזרחית בלי לערב את הרבנות? ועוד לא דיברנו על לבחור שמלה לכלה, וחליפה לחתן, ונעליים, וספר, ומאפר, ותספורת ניסיון למלוות, וצלם, וצלם וידאו, והאם אנחנו רוצים להקריא ברכות אחד לשנייה בחופה? או אולי במהלך הערב? והאם אפשר להסתפק באלכוהול של הקייטרינג, או לקנות מראש כמה בקבוקים שישדרגו את הערב? ולמה אצל ג’ניפר לופז ב”מארגנת החתונות” הכל היה נראה כל כך פשוט?

אז אולי לקחת חברת ארגון חתונות?

במקום לשבור את הראש ולריב עם כולם אפשר להתמקד רק בהנאה ובכיף תנו לחברת ארגון חתונות מקצועית לדאוג לכל הדברים ולתאם בין כל הגופים השונים מההתחלה ועד לסוף.

בכל מקרה, כך או כך, לפני שאתם לגמרי מאבדים את העשתונות, עצרו רגע וקחו נשימה עמוקה. זכרו שבסופו של דבר מדובר בערב שלכם, והדבר החשוב ביותר הוא שתעשו הכל כדי שאתם תיהנו ממנו. זכרו גם שאף אחד לא עומד עם סטופר ומכריח אותכם להחליט על הכל עכשיו. קחו את הזמן, הרשו לעצמכם להתלבט, ואפילו לא להחליט על תאריך סופי לחתונה לפני שתחליטו על חלק מהדברים האחרים ברשימה, שחשובים לכם יותר. גם אם תודיעו שאתם מתחתנים שנה לפני החתונה עצמה, כל החברים יחכו בסבלנות עד שתסיימו לארגן לעצמכם את החתונה המושלמת, אפילו אם לא התחלתם לתכנן אותה בגיל 6.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *