תביעת פיצוי – ביטוח תלמידים

הורים רבים לא מודעים לכך שבמסגרת תשלומי החובה להורים בתחילת כל שנת לימודים הם משלמים בין היתר גם עבור פוליסת ביטוח תאונות אישיות לתלמיד. מדובר על ביטוח מיוחד שמטרתו להעניק פיצוי בכל מקרה שבו בעקבות תאונה הילד סובל מנכות זמנית או קבועה. בנוסף לכך הפוליסה מבטיחה פיצוי גם במקרה של מוות או במקרה שבו ההורים נאלצו לעמוד בהוצאות מסוימות בגין התאונה שאירעה לילדם.

כמו כן, הפוליסה מעניקה פיצוי במקרים בהם ההורה עצמו נפגע וזאת בתנאי שהתאונה אירעה במהלך פעילות בית ספרית כמו טיול שנתי למשל שההורה לקח בה חלק.

הפוליסה מכסה את התלמיד עשרים וארבע שעות ביממה, 365 ימים בשנה במשך כל ימות השבוע. המשמעות היא שלא משנה אם התאונה אירעה בבית הספר, בחופשה משפחתית בגליל או אפילו בביתו של הילד – עדיין הוא יהיה זכאי לקבלת פיצויים במקרה של נזק כתוצאה מתאונה.

מה יש לעשות במקרה של תאונה?

באופן עקרוני במקרה של תאונה יש לגשת למזכירות של המוסד החינוכי שאליו רשום הילד על מנת למלא טופס תביעה. את הטופס בית הספר יעביר לחברת הביטוח דרך הרשות המקומית שהוא נמצא תחת תחום השיפוט שלה וחברת הביטוח תבחן את המקרה. בנוסף לכך, ברצוננו לחלוק עמכם כמה טיפים שיסייעו לכם למקסם את הסיכויים שתביעתכם לקבלת פיצוי אכן תתקבל להלן:

  • נסו לברר האם היו עדים לתאונה ובמידה ואכן נכחו עדים במקום התאונה קחו מהם פרטים מזהים כמו למשל שם, מספר טלפון, סוג התפקיד שהם ממלאים בבית הספר או בגן ועוד.
  • בקשו ממזכירות בית הספר או הגן העתק של הפוליסה (למעשה על הפוליסה להיות מועברת אליכם עד חודש מפתיחת שנת הלימודים על ידי בית הספר בצירוף טופס גילוי נאות).
  • צלמו את המקום שבו אירעה התאונה.
  • שמרו את כל הניירת הרפואית הרלוונטית לתאונה.
  • תעדו כל הוצאה שנאלצתם לעמוד בה וכל קבלה שמעידה על כך שנאלצתם להוציא כספים לצורך שירותים רפואיים.

הדרכים לקבלת פיצוי

בנוסף לתביעה שמגישים לחברת הביטוח ממנה נרכשה הפוליסה המדוברת, במקרים מסוימים ניתן להגיש תביעה נוספת בגין רשלנות. כך למשל, במידה והתלמיד נפצע בעקבות ליקוי במבנה של בית הספר ייתכן וניתן יהיה להגיש תביעה בגין רשלנות לרשות המקומית, לבית הספר או למשרד החינוך לצורך העניין.

במקרים מסוימים ניתן יהיה לתבוע רק את בית הספר והוא כבר ידאג להעביר את התביעה לגורם הרלוונטי.

מאחר ומדובר על תביעות מורכבות ומאחר וישנם מספר מסלולים אפשריים לקבלת פיצוי בגין נזק שנגרם בעקבות תאונה, הרי שההמלצה המרכזית והחשובה ביותר היא לקבוע פגישת ייעוץ עם עורך דין שמתמחה בתחום. רק עורך דין שמכיר את החוק מלפנים ומאחור ושמכיר את המקרה לפרטי פרטיו יוכל לייעץ לכם בנוגע לצעדים החכמים והמוצלחים ביותר עבורכם בהתאם לנסיבות.

ראו גם:

מימוש זכויות רפואיות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *