גישור לגירושין

מקרי גירושין רבים מסתיימים בדרך של סכסוך ומאבק משפטי. אך דרך זו אינה הכרח המציאות. אפשר גם בדרך אחרת, של דיאלוג והסכמה. באמצעות גישור לגירושין יכולים בני הזוג להגיע להסכם שיהיה מקובל על שניהם, ולחסוך כאב וזמן מיותרים וכן לחסוך כסף רב.

פרידה בין בני זוג מלווה לרוב ברגשות קשים: כעס, כאב, אכזבה ועוד. רגשות אלה מקשים לא אחת על התקשורת בין בני הזוג, ואינם מאפשרים להם להגיע להסכמות בנושאים המהותיים הכרוכים בהליך הפרידה.

גם הנושאים העומדים על הפרק, כחלוקת הרכוש והמשמורת על הילדים, הם נושאים מעוררי מחלוקת ורגשות מאחר והם בעלי משמעות רבה להמשך לגבי כל אחד מבני הזוג. גירושין אינם חייבים להיות מלווים במאבקים קשים וניתן לסיים אותם בדרך יפה ומכובדת.

גישור לגירושין יסייע לבני הזוג לגשר על הפערים והכעסים ולהגיע להסכם תוך דיאלוג משותף.

מהו תהליך הגישור?

תהליך גישור גירושין מנוהל על ידי איש מקצוע המוסמך לגישור, ולרוב מדובר באיש מקצוע המומחה לתחום הגירושין, למשל: עורך דין העוסק בדיני גירושין או עו”ס המומחה לנושא. אדם מקצועי בתחום הגישור יודע לנווט את הדיון ברוח טובה והוגנת, לסייע לבני הזוג בניהול הדיאלוג תוך מתן מקום לעמדתו ורצונותיו של כל אחד מהם וכיבוד שני הצדדים באופן שוויוני. באופן זה מסייע המגשר לבני הזוג להגיע להסכם על ידי כך שכל אחד נשמע, שומע את השני ומוכן להתפשר ולהגיע להבנה.

החשיבות בכך שהמגשר יהיה גם איש מקצוע בתחום הגירושין היא בכך שלאנשי מקצוע אלה יש ניסיון רב. הם נפגשו עם מקרי גירושין רבים, נחשפו למגוון פתרונות אליהם הגיעו זוגות אחרים ויכולים להציע פתרונות לזוג שמולם. בנוסף הם מכירים את החוק ואת האופן שבו בתי המשפט לענייני משפחה ובתי הדין הרבניים פועלים.

בתום התהליך חותמים בני הזוג על הסכם המוגש לבית המשפט ומקבל תוקף של פסק דין.

מה היתרונות של תהליך גישור גירושין על פני הליך משפטי?

1 . זהו הליך שפניו לשלום, בניגוד להליך המשפטי שפניו למלחמה. אווירת הסכסוך והמאבק שיוצר הליך משפטי מקשה על כולם, גורמת סבל, ובמיוחד גורמת נזק לילדים הנמצאים בתווך.

2 . חיסכון בכסף. הליך משפטי הוא הליך יקר. כל אחד מבני הזוג משלם לעורך דין. יש לשלם היטלים לבית המשפט, כל דיון עולה כסף, ופעמים רבות נדרשים בני הזוג לממן אבחונים פסיכולוגיים לעצמם ולילדים העולים כסף רב. הליך גישור הוא הליך קצר (2-3 פגישות) וזול בהרבה מתעריף עורך דין.

3 . חיסכון בזמן: כאמור, מדובר בהליך קצר, כאשר השעות מותאמות לנוחות בני הזוג. בהליך משפטי נדרשים בני הזוג לבזבז זמן רב בדיונים בבתי משפט הנקבעים לפי נוחות השופט והמקום ביומנו, פגישות עם עובדים סוציאליים בשעות הבוקר ועוד. בני הזוג נאלצים להעדר רבות ממקום העבודה בשל כך. בנוסף, ההליך המשפטי הוא איטי וממושך. ישנם פרקי זמן ארוכים בין דיון לדיון והדבר גורם סבל רב לזוג ולילדים.

הליך גישור גירושין חוסך סבל ,זמן וכסף. הוא מאפשר לבצע את הגירושין בצורה מהירה ובהסכמה, ולהתחיל דף חדש ברגל ימין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *