גמילה מעישון בלייזר

לא יכולים להתחיל את היום בלי סיגריה? הייתם שמחים להיגמל מההתמכרות? החדשות הטובות הן שעל הנייר יש לא מעט שיטות לגמילה מעישון. אלא שסקירה מדוקדקת שלהן מראה כי חלקן יעילות יותר וחלקן פחות, מה גם שמאפייני האדם עצמו נכנסים לתמונה בשלב מסוים. גמילה מעישון בלייזר הפכה לנפוצה יותר ויותר עם השנים – מהם בדיוק המאפיינים שלה?

כך הלייזר נכנס לתמונה

אתר israelrsa מציע שיטה חדשנית להפסקת עישון – גמילה מעישון באמצעות לייזר. טיפול בלייזר, אם כן, מהווה דרך אידיאלית לגמילה מעישון. הוא נועד למעשה להתמודד עם ההיבט הפיזי של ההתמכרות – כל מי שמעשן יוכל להעיד כי הקושי הפיזי הוא החסם המרכזי בדרך להפסקת העישון.

באמצעות הלייזר, מופרשים למעשה אנדרופינים באופן טבעי בגוף. אלו הם אותם כימיקליים אשר נמצאים בגוף, ומאפיינים את הליך העישון כולו. במצב שבו מתרגלים לעשן, כמות האנדרופינים יורדת עם הפסקת הסיגריה, דבר שמביא, כעבור פרק זמן מסוים, לדחף לסיגריה נוספת.  ואגב, כאשר לא מספקים לגוף את הסיגריות לו ההוא זקוק, הירידה ברמת האנדרופינים תגרום לתסמינים של עצבנות, מתח או אפילו דיכאון.

הלייזר נכנס לתמונה, אם כן, בנקודה הזו בדיוק. זהו טיפול נקודתי, המתבצע במקורות האנרגיה בגוף: ידיים, אוזניים, אף ועוד. הוא בא לאזן את רמת האנדרופינים בגוף, דבר שמסייע, בטווח הארוך, להקטנת החשק לעשן עוד ועוד סיגריות. טיפול זה אינו נחשב לפולשני, אינו כואב ואינו מותיר תופעות לוואי בגוף.

בסך הכול, אחוזי ההצלחה של טיפול בלייזר גבוהים באופן מובהק, ונעים לרוב סביב ה-85%. ברור שלא נולד עדיין טיפול שמבטיח הצלחה בכל מאת האחוזים.

חשיבותה של הדרכה

יש לזכור כי טיפול הלייזר, יעיל ככל שיהיה, לא מאפשר לבדו התמודדות עם המכשול שבגמילה. זו גם הסיבה שגופים שונים מציעים גם הדרכה ותמיכה, הניתנים במקביל לטיפולים. זוהי למעשה סדרה של מפגשים, הנעשים במועדים קבועים ונועדים ללוות את האדם. רק כאשר תסמיני ההתמכרות יורדים לאט ולאט, ונראה כי הבעיה נמצאת מאחור, ניתן להפסיק ולהשתתף בהם.

יש לציין כי אותם מפגשים מסייעים להתמודד גם עם קושי אחר הנוגע לעישון, והוא זה הנפשי. במפגשים מוענקת לאנשים התמיכה לה הם זקוקים, ואשר מונעת מהם, במקרים רבים, להתמיד בהחלטה שלהם. כמו כן, כאשר הם רואים אנשים אחרים אשר סובלים מאותה בעיה בדיוק, הם מבינים שהם לא לבד – דבר שעשוי לחולל פלאים בסיכויים להתמודד עם ההתמכרות.

ואם זה לא עוזר?

קיימות שיטות רבות להפסקת עישון לרבות טיפול היפנוזה להפסקת עישון, טיפול קבוצתי ואישי, תרופות ותחליפי ניקוטין, מדבקות ועוד (סקירה מקיפה באתר גמילה)

למי לא מתאים הטיפול?

יש לזכור כי לטיפול בלייזר, מפתה ככל שיהיה על הנייר, יש מספר חסרונות עיקריים. ראשית, הרי שהוא אינו מתאים למעשנים מתחת לגיל 18, או לחילופין לנשים בהריון. כמו כן, אנשים אשר סובלים ממחלת האפליפסיה יכולים לעבור את הטיפול רק באישורו של הרופא הפרטי שלהם, ורק כשהוא משתכנע בכל מאת האחוזים כי אין כאן סיכוי לפגיעה שלילית בגוף.

יש לציין גם את מחיר הטיפולים, שנחשב לגבוה יותר מאשר שיטות גמילה אחרות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *