גניקומסטיה – הקטנת חזה לגבר

 גניקומסטיה הינו מונח רפואי המתייחס לתופעת החזה המוגדל בצורה חריגה בקרב גברים.

 לגברים ישנם רקמות שד המצויות מסביב לאזור הפטמה. בדרך כלל, רקמות שד אלו יהיו נמוכות ולא יהוו בעיה אסתטית, אבל ישנם מקרים בהם ישנם רקמות שד עודפות היכולות לגרום להפרעה אסתטית אצל גברים.  לעיתים, גברים יחושו בושה בחזה שלהם, בשל היותו דומה לחזה נשי קטן.

תופעת הגניקומסטיה יכולה להתפתח בתקופה של גיל ההתבגרות או להופיע כבר בשלב הלידה. בכל אחד מן המקרים הללו, ניתן לטפל בתופעת גניקומסטיה באמצעות ניתוח קוסמטי. הרפואה הקוסמטית המתקדמת, מאפשרת כיום, בצורה מהירה ופשוטה לעבור ניתוח אשר במהלכו מתבצעת הסרה של רקמות השד העודפות ואף של העור העודף מסביב לאזור הפטמות.

ניתוח לטיפול בגניקומסטיה – ניתוח הקטנת חזה לגבר יכולה להתבצע רק כאשר אין בעיה הורמונאלית. בדרך כלל, הסיבות לגניקומסטיה הן לא יודעות, חוץ ממקרים של שימוש בסמים או בתרופות מסיימות העשויות להגביר את רקמת השד אצל גברים, או אצל גברים העוסקים בספורט ולחילופין גברים בעלי אחוז שומן גבוה.

 גניקומסטיה – מאפיינים

גברים אשר סובלים מתופעת גניקומסטיה עלולים לחוש בחוסר ביטחון עצמי במראה שלהם, ולעיתים אף יתביישו ללכת לים או ללבוש חולצות הדוקות לגופן.

ישנם גברים בעלי רקמות שד עודפות רק באזור הפטמה, וישנם גברים בעלי רמות שומן גבוהות גם באזור הפטמה וגם בעור אשר מסביב לה.

 גניקומסטיה – ניתוח הקטנת חזה

ניתוח לטיפול בבעיית גניקומסטיה הינו ניתוח קוסמטי פשוט יחסית, אשר מאפשר תוצאות סופיות גבוהות ואיכותיות ומבטיח מראה חזה חלק ולא בולט. בטרם ניגשים לניתוח יש לבצע בדיקות דם או להתייעץ עם תזונאי לגבי הורדה במשקל הגוף ובמסת השומן. כיום לפני הניתוח חל איסור להשתמש בקרמים ויש צורך לצום.

 משך הניתוח הוא בין שעה לשלוש שעות ומתבצע תחת הרדמה מלאה. הרופא המנתח מבצע חיתוך עדין מתחת לפיטמה עצמה על מנת להוריד את רקמות השד העודפות. באם יש צורך, מבצע הרופא גם שאיבת שומן קלה באזור. במקרים בהם ישנו צורך נוסף להסיר עור עודף, מבצעים ניתוח נוסף כעבור חצי שנה.

 הליך ההחלמה מהניתוח

כבר באותו היום יכול המנותח לשוב לביתו. על האזור המנותח להיות בחבישה של שלושה ימים מלאים וחל איסור לבצע פעילות מאומצת. כעבור שלושה ימים מסירים את החבישה ובאופן הדרגתי ניתן לשוב אל החיים השגרתיים.

באם במהלך הניתוח התבצעה גם שאיבת שומן באזור, יש צורך ללבוש גופיית לחץ במשך כחודש וחצי. את התוצאות הסופיות של הניתוח יראו רק כעבור מספר חודשים, וזאת לאחר שהעור יתאחה והצלקות יגלידו לחלוטין.

 גניקומסטיה – תופעות לוואי

 כמו בכל ניתוח קוסמטי אחר, או כל ניתוח אחר, יכולים להיות תופעות לוואי שונות, כמו סימנים כחולים, שטפי דם, נפיחויות ולעיתים אף איבוד של תחושה באזור. על כן, חשוב מאוד לוודא את כל הפרטים אצל המנתח, וכמובן, לדאוג לעבור את הניתוח אצל מנתח פלסטי – קוסמטי מורשה, אשר עבר את ההסמכה המתאימה לכך.

 לסיכום, גניקומסטיה הינה בעיה מוכרת. לעיתים, גברים רבים בוחרים שלא לשתף את הסביבה עם הבעיה ואינם מודעים כלל לאפשרות של ניתוח מסוג זה, היכול להשיב להם את הביטחון העצמי ולפתור את בעיית החזה המוגדל. ניתוח גניקומסטיה – הקטנת חזה, הינו ניתוח קל ופשוט, אשר מאפשרת הסרה של תאי השומן ורקמות השד העודפות מחזה הגבר בצורה מושלמת. בטרם ניגשים לניתוח מסוג זה, חשוב מאוד לבדוק את מקצועיותו של המנתח ואת ניסיונו בתחום זה של ניתוחים קוסמטיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *