ניתוח הסרת משקפיים בלייזר במהלך הלימודים – מומלץ או כדאי לחכות?

אין צל של ספק שעיניים הן מהאיברים שעובדים הכי קשה במהלך התואר האקדמי: כי אחרת איך ניתן להתבונן בלוח, לקרוא מאמרים או להכין עבודות?

סטודנטים עם בעיית ראייה מתמודדים עם כך לא פשוטה. רבים מסתדרים באמצעות משקפיים (או פשוט יושבים קרוב ללוח), בעוד אחרים רוצים למצוא פתרון מקיף יותר לבעיה – למשל ניתוח הסרת משקפיים.

האם בכלל מומלץ לעשות אותו במהלך הלימודים? כפי שתראו מיד, יש במקרה הזה צדדים לכאן ולכאן.

בניתוח הסרת משקפיים תמיד יש סיכון

הטכנולוגיה בה משתמשים כיום בתחום הרפואה האסתטית, כולל לניתוחי הסרת משקפיים, השתפרה בצורה משמעותית במהלך השנים.

אחת ההשלכות של זה היא שכיום אחוזי ההצלחה של ניתוחים מהסוג הזה הם גבוהים, אפילו כמעט מקסימליים אם מבצעים אותו אצל מומחה מהשורה הראשונה. גם במצב הדברים הזה חשוב לזכור שיש כאן סיכון מסוים, שקיים תמיד: לשיבושים בניתוח, לתופעות לווואי לא מתוכננות (כפי שנראה בהמשך) וכן הלאה.

השאלה שאתם צריכים את עצמכם היא עד כמה אתם מוכנים לקחת כאן סיכון. יש אנשים שיגידו שרוב הסיכויים הן שהניתוח יסתיים בהצלחה, ולכן הוא כדאי. אחרים יחשבו שכל עוד יש כאן סיכון, מומלץ פשוט שלא לקחת אותו: גישת ה”אל תדאג, יהיה בסדר” לא בהכרח באה לידי ביטוי אצל כל הסטודנטים. בטח אם הם יכולים לעבור את הניתוח בחלק מהמקרים גם לפני או אחרי התואר, ובכך להקטין מעט את הסיכון שהוא ישפיע לרעה על הלימודים שלהם.

כדי למזער סיכונים מיותרים מאוד מומלץ לבצע טיפול הסרת משקפיים בלייזר רק בחברה אמינה ומוכרת להליך זה. מומלץ לשמוע ולקרוא כמה שיותר חוות דעת אישיות על מנת להחליט באופן וודאי אצל מי אתם הולכים לבצע את הטיפול כדי למנוע נזקים מהותיים בעתיד.

שאלת תופעות הלוואי של ניתוח להסרת משקפיים

ניתוחי לייזר בעיניים הם עולם ומלואו, כאשר יש שיטות שונות לביצוע התהליך וגם הבדלים בהתאם לרמה המקצועית של הגורם שמבצע זאת. כל אלה משפיעים על תופעות הלוואי, שעשויות להשתנות מאדם לאדם. יש אנשים שיסבלו מאי נוחות מינימלית במהלך הימים שאחרי הניתוח, שתוכל לעבור עם טיפות עיניים ובאופן טבעי.

לעומתם, אנשים אחרים יתקשו לראות בצורה ברורה בימים שאחרי הניתוח, מה שעלול להיות בעייתי בהתחשב בתפקיד המרכזי של הראייה בתהליך הלמידה של הסטודנט.

גם כאן הבחירה היא אך ורק של הסטודנט, שצריך לשאול מה רמת הסיכון שהוא מעוניין לקחת על עצמו. יש אנשים שיסברו שהסיכון קיים ועדיף שלא לקחת אותו, כך שאותם אנשים יעשו את הניתוח לפני/אחרי הלימודים, במהלך חופשת הסמסטר או לא יעשו אותו כלל. לעומתם אחרים יתבוננו (תרתי משמע) ביתרונות של שיפור הראייה, ויחשבו שהם עולים על החסרונות והסיכונים של הטיפול.

המחיר הכלכלי של הניתוח

עוד משהו שצריך לקחת בחשבון במקרה של ניתוח הסרת משקפיים הוא המחיר הכלכלי של הטיפול. שוב, מדברים כאן על טווח מחירים רחב בכל קנה מידה, אבל ברור שהציפיה היא להוציא כמה אלפי או עשרות אלפי שקלים לפחות. אלו הם סכומים שיכול להיות קשה לסטודנט לעמוד בהם במהלך התואר. אל תשכחו שהוא צריך לממן את הלימודים שלו, לא יכול יותר מדי לעבוד במהלך התואר וגם נדרש פעמים רבות לממן את המחיה שלו (כשהוא מתגורר מחוץ לבית למשל).

השאלה האם לממן את הניתוח במהלך, לפני או אחרי הלימודים תלויה במצב הכלכלי הספציפי של הסטודנט: יש סטודנטים שיש להם מספיק כסף לניתוח טרם הלימודים, בעוד אחרים יצטרכו לעשות אותו רק אחריהם, כשהם יוכלו לעבוד ולצבור קצת חסכונות. בכל מקרה מומלץ לנסות לברר כמה שיותר לגבי הניתוח והדרכים לעשות את זה, לחפש הנחות ומבצעים נקודתיים המוצעים עבור סטודנטים או בוגרים אקדמאיים וכן הלאה.

 

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

דיכאון במהלך הלימודים – כך תצליחו לצלוח את השנה ולהעביר את הדיכאון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *