הסרת קעקועים בלייזר

לא חסרות סיבות בגינן אנשים עושים קעקועים בגופם – אבל מה לגבי אלה שמעוניינים להסיר אותם? פעם, האמונה הייתה שקעקועים קשה מאד להוריד, על כל שכן במחיר סביר. אולם, ככל שחלפו השנים החלו לצבור פופולאריות טיפולי הסרת קעקועים בלייזר. למעשה, הלייזר מהווה כיום האמצעי העיקרי דרכו מסירים קעקועים, בהליך נטול כאבים – עדיין מדובר בהליך של מספר פגישות ובטח לא ב-20 שניות.

כך הלייזר נכנס לתמונה

בשנים האחרונות, נכנסה לשימוש בישראל השיטה של הסרת קעקועים בלייזר. הטיפול נעשה באמצעות מכשיר לייזר, אשר פולט קרניים בגוונים שונים (בהתאם לאלה של הקעקוע). הלייזר, ברמה הכללית, מחמם את פיגמנטי הצבע, לעיתים אפילו עד לרמה של כוויה. הפיגמנטים מתחלקים לחלקיקים בתוך הגוףכאשר הגוף יחלים מפעולה זו, לרוב כעבור מספר חודשים, פיגמנטי הצבע ייעלמו להם, ובכך למעשה הקעקוע יוסר.

לפני שמבוצע השימוש בקרני הלייזר, יש להדגיש, נמרח חומר מאלחש על גבי האזור בו נמצא הקעקוע. תפקיד חומר זה הוא למנוע את אי הנוחות שעלולים להרגיש אנשים מסוימים ממגע קרני הלייזר בגופם. במקרים נדירים עד מאד תיעשה הרדמה מקומית של המטופל.

ההנחה: נדרש יותר מטיפול אחד

חשוב להדגיש כי הסרת קעקועים בלייזר אינה חד פעמית, והיא מצריכה מספר מפגשים אצל הגורם המטפל. כל מפגש “מטפל” בהיבט אחר של הקעקוע, ויש להמתין מספר שבועות עד למפגש הבא. אורך כל טיפול נמשך כרבע שעה, והוא לא נחשב לכואב. כמו כן, אחוזי ההצלחה שלו גבוהים במידה ניכרת (כ-90%).

חשוב להדגיש כי הטיפול עלול לכלול בתוכו תופעות לוואי, גם אם לא משמעותיות בהכרח. תהיה זו לרוב הגלדה או הופעה של פצעים קטנים על גבי העור. עם זאת, ברוב המקרים אלה יחלפו מעצמן כעבור מספר שבועות, ויותירו את העור חלק לחלוטין. זאת להבדיל מטיפולים אחרים להסרת קעקועים, דוגמת קילוף העור, שמותירים לא פעם צלקות עמוקות.

מתי מתאימה השיטה?

הסרת קעקועים בלייזר, אם כן, נחשבת לשיטה יעילה ביותר למעוניינים “להעלים” את הקעקוע שמאפיין את גופם. יש לזכור כי גודלו של הקעקוע, ובעיקר הגוונים שלו, ישפיעו על יעילות התהליך, וכן על מורכבותו. צבעים כחולים או שחורים נחשבים לפשוטים ביותר להסרה, בעוד שלעומתם אלה הבעייתיים יותר הם הירוקים, האדומים או הכתומים.

גם איכות הקעקוע מהווה משתנה שנכנס לתוך המשוואה. כאשר האיכות גבוהה, יידרש מספר רב יחסית של טיפולים, והתוצאה עלולה להיות לא מושלמת לחלוטין.

אז איך מתחילים?

גם לאחר שבוחרים בקרני הלייזר להעלים את הקעקוע, ראוי לתת את הדעת על הגורם שיבצע את התהליך. לא מעט מומחים פועלים בישראל בתחום ואותם ניתן למצוא באתר plastic-surgeon.co.il, ולעומתם כאלה שהמקצועיות שלהם מוטלת בספק. כדי לבצע את הבחירה המושכלת, רצוי לבחון את המוניטין של הגורם המטפל, הוותק שלו, אופן ביצוע התהליך וכן הלאה.

יש להתחשב גם במחיר. הסרת קעקועים בלייזר נחשבת לזולה ביחס לאלטרנטיבות רבות בתחום, אך עדיין ייתכנו בהחלט פערי מחירים גדולים בין הצעה להצעה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *