השוואת מחירים באינטרנט

עד לא מזמן מי שרצה לקנות משהו וחיפש לקנות אותו בזול, היה צריך להסתובב בין חנויות ולבזבז זמן ואנרגיה על השוואת מחירים. היום זה הרבה יותר קל: קליק על המקלדת מאפשר לקבל רשימת מחירים של אותו מוצר מבתי עסק שונים. בשנים האחרונות הוקמו כמה אתרי אינטרנט שמטרתם היא לערוך השוואת מחירים בין ספקים שונים לאותו מוצר.

מתי כדאי לעשות השוואת מחירים באינטרנט?

בעצם בכל קניה מומלץ לעשות סקר שוק ולהשוות מחירים. אך הדבר משמעותי במיוחד ברכישה גדולה של מוצר יקר, מוצר שצריך להשתמש בו לאורך זמן או להשתמש בשירות המנויים שלו, כגון ספקי טלפון אלחוטי, מחשבים ועוד. השוואת המחירים תגלה כי את אותו מוצר ניתן למצוא בחנויות שונות במחירים שונים. עדיף תמיד לקנות את המוצר במחיר הנמוך ביותר.

השוואת מחירים באינטרנט חוסכת זמן יקר. היא חוסכת את הצורך להסתובב זמן רב בשיטוט בין חנויות.

האינטרנט הופך הכל לקל יותר. הבדיקה נעשית בבית, בזמן הפנוי, הלקוח אינו צריך להתאים את עצמו לשעות הפתיחה של החנויות. האינטרנט זמין תמיד.

בנוסף היא מסייעת בהשוואה בין המוצרים השונים כאשר מוצרים בעלי אותם קריטריונים עומדים זה מול זה.

איך לעשות השוואת מחירים באינטרנט?

ראשית מומלץ לעשות עבודת בדיקה לגבי המוצר הרצוי. לכל מוצר יש חברות שונות שמייצרות אותו. לכל מוצר תכונות שונות וכמובן טווח מחירים שונה. למשל אם קונים טלוויזיה רצוי להגדיר מה רוצים: גודל מסך, איכות התמונה וכדומה.

אם יש זמן, גם לגשת לחנות המתמחה בתחום ולקבל פרטים, הסברים והמלצות על המוצר הרצוי, על מנת להקל ולסייע בבחירה.

לאחר שנבחר המוצר הרצוי אפשר לגשת למלאכת השוואת המחירים. ישנם כמה אתרים המתמחים בהשוואת מחירים באינטרנט. בוחרים את המוצר הנבחר, והאתר פותח רשימה של חנויות המוכרות את אותו מוצר, ואת המחיר שהן דורשות עבורו. כך ניתן למצוא את החנות המוכרת את המוצר הרצוי במחיר הנמוך ביותר מבלי לכתת רגליים בין חנויות. את המוצר ניתן להזמין דרך האתר באינטרנט.

אילו אפשרויות קיימות באינטרנט להשוואת מחירים?

באינטרנט ישנן כמה אפשרויות להשוואת מחירים:

מנועי חיפוש: אתרים כמו “zap”, “כמה זה” ודומיהם. מנועים אלה פועלים כפי שפורט לעיל על ידי השוואת מחיר המוצר בין כמה חנויות.

אתרים של מכירה פומבית: באתרים אלה ניתן על ידי האתר מחיר מינימום למוצר, והגולשים מציעים מחירים בדומה לשיטת המכירה הפומבית. הגולש שמציע את ההצעה הגבוהה ביותר זוכה במוצר. ההנחה היא כי גם המחיר “הגבוה” עדיין נמוך משמעותית מהמחיר המקורי.

אתרי קופונים: האתר עובד כך שהוא מציע למכירה קופון למכירת מוצר כל שהוא בהנחה ניכרת. הגולשים המעוניינים בכך נרשמים באתר. ברגע שיש מספיק נרשמים – כולם משלמים את הסכום הנמוך המוצע וזוכים בהנחה.

השוואת מחירים באינטרנט היא הדרך הנוחה והמהירה למציאת מחיר זול ולרכישת מוצרים בהנחה ניכרת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *