השכרת קראוונים למציגים תעודת סטודנט

טרנד טיולי הקראוונים הגיע לישראל בשנים האחרונות, כשכיום מדובר באפשרות מומלצת לחקור את המדינה היפה שלנו.

טיולי קראוונים מתאימים כמו כפפה ליד למשפחות, אבל גם לסטודנטים בכל הגילאים ובכל ההרכבים: החל מצמד סטודנטים שיוצאים לטיול רומנטי ועד לקבוצה של חברים שמעוניינים בקצת כיף בין כל השיעורים, המטלות והעומסים.

כשמדברים על טיול, אי אפשר שלא לחשוב על המחיר שלו. השכרת קראוונים נחשבת לזולה ביחס לאפשרויות אירוח אחרות (חשבו למשל על צימר או מלון), אבל עדיין מצריכה הוצאות שלסטודנט ממוצע עלול להיות קשה לעמוד בהן – אסור לשכוח שהוא צריך לשלם את שכר הלימוד, ולרוב לא עובד במשרה מלאה. החדשות הטובות הן שיש חברות שמעניקות על השכרת קראוון הנחות לסטודנטים, אפילו הנחות משמעותיות.

לכל חברה יש את המדיניות שלה

תעודת הסטודנט, כפי שיעיד כל אדם הרשום לאחד המוסדות האקדמיים של מדינת ישראל, יכולה להקנות לו חיסכון כספי משמעותי בלא מעט מקרים. למרות שאי אפשר לטעון באופן גורף שהיא תקנה לסטודנטים הנחה על השכרת קראוונים, יש בהחלט חברות שמספקות את ההנחה הזו. כל מה שהסטודנט זקוק לו לצורך קבלת ההנחה הוא להיות מצויד בתעודת סטודנט מטעם מוסד הלימודים בו הוא לומד. כמובן שהתעודה הזו צריכה להיות בתוקף, כפי שמתבצע בתחילת שנת הלימודים (לרוב עם מדבקה).

כמה הנחה מקבלים? כאן זה תלוי במדיניות של החברה שעוסקת בהשכרת קראוונים לכל מטרה, אבל בגדול אפשר לטעון שפעמים רבות מדובר על הנחות נאות של כמה עשרות אחוזים. בטיול קראוונים של מספר ימים, לכן, יש כאן אופציה לחיסכון של מאות שקלים, או אפילו יותר.

לא תמצאו סטודנט שהסכומים האלה לא יהיו משמעותיים עבורו, כשבחלק מהמקרים הם יהיו ההבדל בין יציאה לחיק הטבע לטיול מהנה לבין ויתור על החוויה כי המצב הכלכלי לא מאפשר את זה.

אז מה עושים? פשוט בודקים

כל סטודנט יודע ש”ניסוי וטעייה” היא הטקטיקה המומלצת מבחינתו כדי לקבל את ההנחות המשמעותיות בשלל תחומים. זו בהחלט יכולה להיות האסטרטגיה גם עבור הסטודנטים שמעוניינים לשכור קראוון לטיול באחד החלקים של מדינת ישראל. כשאתם מבררים על המחירים של ההשכרה אצל חברה מסוימת, אתם יכולים לומר את מילת הקסם: “אני סטודנט”.

יכול מאד להיות שהחברה תציין בפניכם בשלב הזה שאתם יכולים לקבל הנחה מעצם היותכם סטודנטים, וגם תסביר מה אתם צריכים לעשות כדי לקבל את ההנחה (כאמור: בדרך כלל ממש לא יותר מדי). אם החברה מציגה מחירון באתר האינטרנט שלה, יכול להיות שתצוין בו ההנחה עבור הסטודנטים.

בתור סטודנטים שמעוניינים להזמין שירות מסוים, יש לכם הרבה יותר כוח ממה שאתם חושבים לפעמים. אל תהססו להשוות מחירים, או אפילו לנהל משא ומתן עם החברה בניסיון להוזיל את העלות. תחום הקראוונים כיום נחשב לתחרותי בכל קנה מידה, ולכן ממש לא מדובר כאן על מלחמה אבודה מראש.

ואיך אפשר בלי האינטרנט?

עוד מקום בו ניתן להתחיל את החיפושים לעבר הנחת הסטודנטים היא האינטרנט. נסו לחפש את מילות המפתח הרלוונטיות במספר וריאציות – ייתכן מאד שבדרך זו תגיעו בצורה מהירה לעבר החברות שמציעות הנחה עבור השכרה של קראוונים.

מומלץ לנסות לברר גם דרך מוסד הלימודים שלכם, כי לפעמים אגודת הסטודנטים היא שדואגת להנחות עבור הסטודנטים שהיא מייצגת אצל נותני שירות מסוימים. עוד משהו שחשוב לברר הוא האם ניתן לקבל את ההנחה על השכרת הקראוון במסגרת אחרת, למשל דרך כרטיס האשראי שמחזיקים בו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *