כך תשכרו רכב לאירופה בזול – כל העצות השימושיות

זה שאתם סטודנטים לא אומר שאתם לא יכולים ליהנות, ובעיקר להתאוורר מדי פעם. טיול באירופה למשך מספר ימים או שבועות, בין הסמסטרים או לפני תחילת הלימודים, הוא יופי של אפשרות.

כדי למקסם את הטיול ניתן לבחור באופציה של השכרת רכב, שמצריכה מטבע הדברים תשלום של כמה מאות או אלפי שקלים. על רקע העובדה שכל סטודנט מעוניין לברר איך לחסוך כמה שיותר מבחינה כלכלית, החלטנו להציג עבורכם כמה טיפים מועילים לחיסכון.

בחירה נכונה של רכב

הדבר הראשון שניתן לעשות כדי לצמצם את עלות השכרת הרכב באירופה הוא “להתפשר” בבחירת הרכב, או יותר נכון: לבחור רכב מקטגוריה נמוכה יחסית. הרכבים המוצעים להשכרה מחולקים הרי לקבוצות שונות, כשהמחיר בדרך כלל זול יותר בקטגוריות דוגמת A או B. המשמעות היא שכלי הרכב יהיו קטנים ולרוב גם בסיסיים יותר, אבל מנגד החיסכון במחיר שלהם הוא משמעותי.

דרך נוספת להוזיל את עלויות הרכב השכור בחו”ל היא לבחור ברכב ידני, ולא באוטומטי: הפער במחירים בין הדגמים הידניים לאוטומטיים הוא פשוט עצום. אמנם למי שרגיל לנהוג באוטומט זה לא יהיה פשוט לנהוג על רכב ידני, אבל עדיין אפשר להתרגל לזה לאחר פרק זמן מסוים.

אופציה אחרת להתפשרות היא במספר הדלתות, כאשר רכבים עם שתי דלתות (שיכולות להספיק לנוסע אחד או שניים) יהיו זולים בצורה משמעותית מאשר רכבים בעלי שלוש דלתות ומעלה.

תנאי השכרת הרכב

כל הסכם השכרת רכב, באירופה וביעדים אחרים בעולם, כולל סעיפים על גבי סעיפים. חשוב לקרוא אותם ולהבין חלק מחוקי המשחק העיקריים בתחום. העובדה הראשונה היא שמחירי ההשכרה משתנים לא רק בין חברות, אלא גם בין ערים ומדינות. אם עושים טיול בין מספר מדינות באירופה – הידוע בתור Eurotrip – ניתן לתכנן את המסלול כך שאיסוף והחזרת הרכב יהיו מיעדים בהם ההשכרה זולה יחסית.

מבחינה כלכלית תמיד משתלם להחזיר את הרכב באותה נקודה בה הוא נלקח, אבל עדיין יש מצבים בהם זה פחות כדאי או נוח: חשבו על מקרה בו גומעים ביום האחרון מאות קילומטרים כדי להגיע למקום בו מחזירים את הרכב, ועל הבזבוז העצום בזמן ובדלק. תמיד יש שיקולים שונים שצריך להעמיד: השכרת רכב בשדה התעופה היא נוחה וגם מונעת את הצורך להגיע עם תחבורה ציבורית עד לנקודת ההשכרה בתוך הערים, אבל מנגד היא תהיה יקרה יותר.

משך ההשכרה משפיע הן על המחיר והן על החוויה שמקבלים. בהרבה מקרים מקבלים הנחות עבור הזמנה למשך תקופה מוגדרת, שיכולה להיות ארוכה יותר ממה שחושבים שצריכים – ולכן מומלצת. כך למשל חברות עשויות להציע השכרת רכב לשבוע במחיר דומה או אפילו נמוך יותר להשכרה לתקופה של ארבעה או חמישה ימים.

השוואת מחירים

כל סטודנט יודע עד כמה חשוב שהוא יהיה “צרכן נבון”, ויידע לקבל את ההחלטות הנכונות והמשתלמות ביותר עבורו מבחינה כלכלית. גם במקרה של השכרת רכב באירופה מומלץ לבצע השוואת מחירים נבונה, בדרך למציאת ההצעה המשתלמת ביותר.

השוואת מחירים בין חברות שונות היא צעד מרכזי שחשוב לשקול, כאשר החדשות הטובות הן שהאינטרנט מציע מספר כלים יעילים לביצוע המשימה. אפשר לבצע השוואה בין חברות שונות המציעות רכב ביעד ובתקופה מסוימים תוך פרק זמן מהיר, אפילו של דקות ספורות, ולבחור בהצעה המשתלמת.

חשוב לזכור שלא תמיד מה שזול הוא בהכרח מה שכדאי לבחור: יכול להיות שהמחיר הזול בא על חשבון איכות הרכבים, תנאי ההשכרה (למשל רכב שאינו כולל ביטוח כלל וכלל) או אפילו אמינות החברה, מה שיביא לכך שהוא יהיה יקר יותר בפועל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *