השכרת רכב בישראל – מידע וטיפים

כיום, החזקת רכב בישראל אינה משימה פשוטה. וזה לא רק תג המחיר שלו, שעלה בעשרות מונים עקב עליית המע”מ. אלו הם גם ההוצאות השוטפות על דלק, ביטוחים, טסטים ועוד. עובדה זו משפיעה על החיים של נהגים ישראלים רבים, כשאחת ההשלכות של כך היא מעבר לכלי רכב המושכרים מתי שבאמת צריך אותם. מהם, אם כן, המאפיינים של השכרת רכב בישראל?

מגוון רחב של אפשרויות

הנקודה המרכזית ביותר שיש להבין היא שתחום השכרת הרכב בישראל נחשב לרחב בכל קנה מידה. בישראל פועלות עשרות חברות השכרה כיום, מקומיות ובינלאומיות כאחד, וכל אחת מהן מציעה אינספור דגמים להשכרה: החל מכלי רכב קומפקטיים לנסיעות קצרות, דרך כלי רכב משפחתיים שיכולים להיות אידיאלים לטיולים ועד לרכבי שטח חזקים, לנסיעות מורכבות במיוחד

זאת ועוד, גם תנאי ההשכרה רחוקים מלהיות קבועים. מעבר להחלטה על מספר שעות או ימי השכרת הרכב, כל עסקה כוללת בתוכה חבילת שירותים, שמשפיעה גם על המחיר: אין זה בבחינת חובה שביטוח מקיף, למשל, או אפילו מכשיר ניווט, יהיו חלק אינטרגלי ממחיר ההשכרה.

גם הדרישות מהנהג נתונות לשיקול דעתן של החברות הפועלות בתחום. ברור שבכל אחד מהמקרים עליו לשמור על הרכב מכל משמר, וברובם גם להחזיר אותו לחברת ההשכרה – במועד שנקבע ולא דקה מאוחר יותר – עם מיכל דלק מלא. אולם, במקרים מסוימים רשאית החברה להתנות את מספר הנוסעים ברכב, האזורים שאליהם ניתן ליסוע בעזרתו וכן הלאה.

האתגר המרכזי: הגדרת הצרכים

מחירה הממוצע של עסקת השכרת רכב בישראל עומד על כמה מאות שקלים. סכום זה אמנם בטל בשישים אל מול ההוצאות האדירות שהזכרנו מעלה על תחזוקת רכב, אך עדיין יש לתת עליו את הדעת. השאיפה הברורה של כל נהג צריכה להיות בחירה בעסקת ההשכרה המשתלמת לו ביותר, או לכל הפחות המתאימה ביותר לצרכים שלו.

עוד לפני שמדברים בכלל עם חברות השכרת הרכב בישראל, רצוי להגדיר את היעדים שההשכרה אמורה למלא. כשמחליטים להיכן אמורים ליסוע עם הרכב (כולל תנאי השטח באזורים אלה), לכמה זמן ועם מי, עושים כבר צעד מרכזי בדרך לכך. אחרי הכול, אין טעם לשלם על רכב משפחתי מאסיבי לנסיעה עירונית קצרה של שני אנשים, למשל.

איך בוחרים חברת השכרת רכב?

עיקר המאמצים, לאחר שלב “תיאום הציפיות” הראשוני, נופלים על בחירת חברה להשכרת רכב. כאמור, בישראל יש היצע מרשים של חברות מהסוג הזה: בעת הבחירה, יש לחשוב האם החברה באמת יכולה למלא את הצרכים שהובאו מעלה, וחשוב לא פחות – האם אכן ניתן לסמוך על כך שההתנהלות מולה תהיה על הצד הטוב ביותר.

אפשרות פשוטה ומומלצת לבצע השוואת מחירים היא באמצעות האתר nline – אתר זה מאפשר לבצע בקלות השוואת מחירים של החברות המובילות להשכרת רכבים – ניתן לבחור תאריך, מיקום וסוג הרכב ותוך מספר שניות תקבלו הצעות של כל החברות. מידע נוסף – השכרת רכבים באתר nline.co.il

מומלץ מאד לשוחח עם אנשי החברה, לבחון את חבילת השירותים שהיא מציעה ולהתבונן לעומק על כל סעיף וסעיף בחוזה ההשכרה. גם המלצות וחוות דעת של אנשים שהשתמשו בשירותיה יכולות רק לסייע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *