חיפוש עבודה – איפה אפשר למצוא עבודה?

קיימות אפשרויות רבות לחיפוש ולמציאת עבודה, ביניהן מדורי דרושים בעיתונות ובאינטרנט, חברות כוח אדם ולשכות התעסוקה, ולעיתים נדרשות גישה יצירתיות ותעוזה על מנת להגיע למשרה הנחשקת. בכל מקרה, כדי להעלות את סיכויי מציאת העבודה, חשוב לשלוח כמה שיותר קורות חיים למעסיקים שונים בעזרת דרכי החיפוש הפתוחות בפניכם, ובמידה שתקופת חיפוש העבודה משפיעה לרעה על מצבכם הנפשי, כדאי לפנות לתמיכה מקצועית המסופקת גם על ידי גופיים ציבוריים, אשר תסייע לכם לעבור תקופה לא פשוטה זו.

מציאת עבודה במדורי דרושים

המילה דרושים הפכה למילה נרדפת עבור חיפוש עבודה, וכיום ישנו מגוון גדול של לוחות דרושים בעיתונות המודפסת ובאינטרנט.

לוחות הדרושים בעיתונים מתפרסמים על פי קטגוריות ומתעדכנים כפעמיים בשבוע, אך מוגבלים בכמות המודעות שלהם, ולכן בדרך כלל עדיף לפנות למודעות במקומונים המכוונים לאזור מגוריכם מאשר ללוחות הארציים.

לעומתם, הלוחות באינטרנט אינם מוגבלים בכמות. רובם מסופקים בחינם, זמינים במשך כל שעות היום, מתעדכנים תדיר ואפילו ישלחו את העדכונים ישירות למייל או לסלולארי שלכם. כדאי לדעת שלוחות הדרושים באינטרנט מתחלקים לשני סוגיים עיקריים: לוחות כלליים המציעים משרות מכל התחומים ומאורגנים לפי קטגורית ותתי קטגוריות, ואתרי לוחות דרושים המתמחים בענף עיסוק מסוים כמו תעשיית ההייטק, עבודות בחו”ל ומשרות בכירים.

מציאת עבודה בחברות כוח אדם

דרך נוספת לחיפוש עבודה היא בעזרת חברות כוח אדם, המשמשות כמתווכות בין המעסיקים למחפשי העבודה. כיום חברות כוח אדם רבות פועלות גם דרך האינטרנט וכך מקלות על תהליך הרישום לחברה ומציאת העבודה, זאת מבלי לצאת מהבית מלבד לצורכי  ראיונות מקדימים במשרדי החברה. אם תמצאו עבודה בעזרת חברת השמה תהיו למעשה עובדים שלה ולא של החברה המעסיקה, לכן חברת כוח האדם היא שתספק לכם את המשכורת והתנאים של המעסיק החדש, עד לגמר החוזה מולו.

דרושים אנשים עם אומץ ויוזמה אישית

על מנת לזכות ביתרון על פני דורשי עבודה מתחרים, אנו נדרשים לפעמים לגלות תעוזה ויוזמה בדרכים מגוונות ויצירתיות, ואחת הדרכים להשיג יתרון זה היא פנייה יזומה אל מעסיקים פוטנציאליים: צרו קשר עם מנהל משאבי האנוש של החברה, הסבירו את כישוריכם ושלחו אליו קורות חיים. חברות המבצעות גיוס עובדים מעריכות יוזמה.

אופציה יעילה נוספת לקידום מציאת עבודה היא היעזרות במעגל המכרים שלכם: אל תתביישו וספרו לבני משפחה, חברים ומכרים שאתם מחפשים עבודה ובקשו את עזרתם. תתפלאו לשמוע שלהרבה ממכריכם דווקא ישנם קשרים בתחום כישוריכם, אשר ניתן להפעילם לטובתכם, כדוגמת מספר טלפון של מעסיקים פוטנציאליים אן המלצות חמות.

לסיכום, ישנן דרכים רבות לחיפוש ולמציאת עבודה. ארגנו נכון את סדר היום, הציבו יעדים ומטרות ועמדו בהם, היו סבלניים ואל תיקחו תשובות שליליות באופן אישי. אם תעשו זאת, אין כל סיבה שלא תמצאו משרה התפורה למידותיכם.

תגובה אחת על הפוסט “חיפוש עבודה – איפה אפשר למצוא עבודה?

  1. לטעמי בימינו הדרך הפשוטה ביותר היא לגשת לחברות כוח אדם או ל”ציידי ראש” (אם אתם מחפשים עבודה בתחום ההייטק).
    התפוצה שלהם רבה, וחברות איכותיות רבות פונות אליהם במטרה למצוא עובדים איכותים, ומשום שנדרש מתן תגמול גם לחברת כוח האדם, לרוב מדובר במשרות איכותיות ורווחיות יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *