איך לחסוך בעלויות של דיו למדפסת ולא לצאת בנזק? המדריך המלא לסטודנט

מדפסת היא מצרך חובה לכל סטודנט באשר הוא. בין אם המדובר על הדפסת עבודות, סיכומי שיעור או מאמרים אקדמיים, סביר להניח שהסטודנט ימצא את עצמו מדפיס אינספור דפים בכל סמסטר.

התוצאה היא שהוא עלול להוציא סכומים גבוהים על עצם ההדפסה, בעיקר כשזה נוגע לעלות עבור הדיו.

החדשות הטובות הן שיש דרכים מגוונות באמצעות ניתן לחסוך בעלויות הדיו, ובכך להקל במעט על אחד הנטל הכלכלי הכבד הזה.

שינוי הגדרות ההדפסה

סטודנטים רבים המעוניינים לבצע הדפסה פשוט לוחצים על האפשרות הייעודית בתוכנה הרלוונטית (נניח Word), ומוציאים את ההדפסה לדרך. למרות שזה עובד בדרך כלל, ממש לא בטוח שזה נכון. הסיבה היא שגם בהגדרות ההדפסה יש דרכים שונות באמצעותן ניתן לחסוך בדיו, או בכלל בעלות ההדפסה. ההמלצה הראשונה היא להדפיס את מה שאפשר בצורה דו צדדית. זה יאפשר חיסכון בנייר ולא בדיו, אבל עדיין יביא לחיסכון. בלי קשר להיבט האקולוגי של הדפסה דו צדדית.

כשנכנסים להגדרות התוכנה הממוחשבת או אפילו המדפסת, ניתן לראות דרכים שונות לחיסון גם בדיו. בחלק ממעבדי התמלילים או תוכנות ה-Office יש גופנים (פונטים) הנחשבים לחסכוניים מבחינת הדיו הדרוש להפקה שלהם, עם אפשרות לחיסכון של עשרות אחוזים.

עוד משהו שניתן לעשות הוא להדפיס חלק מהדברים במצב “פלט טיוטה”, שיביא להדפסה מהירה של הפלט, באיכות נמוכה יחסית ובלי תמונות – בהרבה מאד מקרים זה מספיק. ואגב, מבחינת הגדרות המדפסת מספיק ברוב המקרים לבחור באיכות נמוכה, כי טקסט כשלעצמו לא מצריך איכות גבוהה מדי. אם אתם מדפיסים תמונות (ומהניסיון שלנו זה לא קורה יותר מדי), ניתן לשנות בצורה פרטנית את האיכות לגבוהה.

אתגר חשוב אחר בדרך לצמצום עלויות הדיו הוא שמירה על אורך החיים שלו. כדי למנוע התייבשות של הדיו, חשוב להקפיד לכבות את המדפסת ידנית לאחר השימוש בה. חשוב לבדוק את המלצות היצרן לגבי שימור מחסנית הדיו, כשבחלק מהמקרים תהיה למשל המלצה לנער את המחסנית מפעם לפעם.

השוואת מחירים ואיתור מבצעים

הצעד השני שניתן לעשות בדרך לצמצום ההוצאות עבור הדיו הוא פשוט להצטייד מראש במחסניות הדיו הזולות יותר. כדי למנוע הדפסה לא איכותית או אפילו נזק למדפסת מומלץ כן להצטייד בדיו מקורי עבור דגם המדפסת הספציפי, אבל גם במצב הדברים הזה יש הרבה דרכים לחיסכון.

תחום ההדפסה כיום הוא תחרותי מאד, כך שניתן לנסות לאתר מבצעים של החנויות המוכרות דיו למדפסת או ציוד משרדי, כמו גם לבדוק מראש מהם המקומות הזולים יותר לרכישת דיו. המאמץ הפשוט הזה יכול לאפשר לכם למצוא הצעות משתלמות בהחלט.

יש מקומות שמעניקים הנחה ברכישה של מספר מחסניות דיו (למשל 1+1 או מחסנית שלישית במחיר מוזל).

ניתן בהחלט לחשוב באופן חיובי על מבצעים מהסוג הזה, שהופכים את הרכישה לכדאית יותר. כפי שרמזנו כאן, השימוש המאסיבי של הסטודנט במדפסת צפוי להביא לכך שגם בכמויות גדולות יחסית, תמיד יימצא שימוש מסוים לדיו.

מדפיסים רק מה שצריך

העצה האחרונה שלנו אליכם היא לחשוב היטב לפני שאתם לוחצים על כפתור ההדפסה, ולהדפיס את מה שאתם צריכים – ולא מעבר לכך. אם אתם מדפיסים סיכומי שיעורים, מומלץ לעבור עליהם לפני, לצמצם את מה שצריך או לנסח מחדש. מומלץ לעבור על המסמך מבחינה ויזואלית, תוך שימוש באופציית “הצג לפני הדפסה”. מעבר לאפשרות לחיסכון בדיו, זה יהפוך את הלימודים שלכם לפשוטים.

דוגמא נוספת: אם אתם מדפיסים מאמר אקדמי, לא בטוח שאתם צריכים להדפיס את כל התמונות, הכרות התודה והעמודים הנלווים שהם לא תוכן המאמר עצמו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *