טיפים לבחירת קורס פסיכומטרי

מבחן פסיכומטרי דורש הכנה רבה. בעבר היו הרבה מהניגשים למבחן מסתפקים בלמידה עצמאית, אבל היום דרישות הקבלה ללימודים אקדמיים עולות ורוב המועמדים לאוניברסיטאות בוחרים ללמוד בקורס הכנה לפסיכומטרי. יותר ויותר סטודנטים פוטנציאלים מתחרים על מקום במוסדות הלימוד וכדי להגיע לפקולטות המבוקשות יש צורך בתעודת בגרות טובה ובציון פסיכומטרי גבוה .

כיום ניתן למצוא מספר מכונים המכינים לקראת הבחינה החשובה הזו. למעשה היצע קורסי ההכנה לבחינה הפסיכומטרית כל כך רחב ומגוון שקל ללכת בו לאיבוד. הנה כמה נקודות שחשוב לשים אליהן לב כאשר בוחרים בקורס מסוים:

1. יחס אישי

לכל תלמיד יש את הנושאים בהם הוא חזק יותר, ואת הנושאים בהם הוא מתקשה וצריך תגבור. על כן, לא יתכן שהלימוד בקורס יהיה זהה לכל היושבים בכיתה. כאשר באים לבחור קורס פסיכומטרי חשוב לשים לב אם יש התאמה ספציפית לצרכים של כל תלמיד: כמה תלמידים יש בכיתה? האם המדריך נפגש לאורך הקורס עם התלמיד ועוקב אחרי ההתקדמות שלו? האם יש דרך להתאים את חומרי הלימוד לצרכים הספציפיים של התלמיד? אלו שאלות שחשוב לברר לפני שנרשמים לקורס.

2. ותק המדריכים

אחד המרכיבים החשובים ביותר של קורס פסיכומטרי, הינו האיכות של המדריך האישי. ככל שהמדריך יותר ותיק בחברה או בעל ניסיון מחברות אחרות, הוא יוכל לעזור יותר. מדריך אשר התמודד עם תלמידים מסוגים שונים, בעלי יכולות וקשיים מגוונים, יצליח לתרום הרבה יותר. ההדרכה הפרונטאלית בכיתה אינה החלק הכי חשוב – כי את ההתקדמות האמיתית עושים בתרגול עצמי בבית, אבל חשוב שהמדריך יוכל לתת את הכלים הבסיסיים להתמודדות עם החומר ושהזמן בכיתה ינוצל באפקטיביות. מדריך טוב יכול להפוך את תקופת הלמידה להרבה יותר מהנה ולהחדיר בתלמיד מוטיבציה שלא הייתה לו אם היה לומד לבד.

3. שעות הלימוד

לכל קורס פסיכומטרי יש מספר שונה של שעות. כאשר עושים את הבירור לבחירת הקורס, כדאי לבקש פירוט של שעות הלימוד. בחלק מהמקומות השעות מוגדרות כשעות אקדמיות, משמע כ-45 דקות, ובחלק כשעות רגילות של 60 דקות, לכן חשוב ביותר לשים לב לכך.

4. חומרי לימוד עדכניים

מכוני פסיכומטרי איכותיים, משקיעים משאבים רבים על מנת להתעדכן כל פעם בשאלות המשתנות בבחינה. יש להם צוות שחוקר את השינויים בבחינה וכותב חוברות חדשות ומעודכנות לעיתים תכופות והם מכירים היטב את צורת החשיבה של המרכז הארצי שכותב את הבחינה. כדאי לבחור במכון שיש בו קורס פסיכומטרי עדכני וחדשני. בנוסף, כדאי לשים לב איזה כלים הקורס נותן חוץ מחוברות הלימוד: האם יש לו אתר תרגול אישי באינטרנט, האם הוא מספק לומדות שמאפשרות מעקב אישי אחרי ההתקדמות והאם יש לתלמידים פורום או עמוד פייסבוק שבו הם יכולים להתייעץ ולקבל מענה מהיר מהמדריכים. חלק ממכוני הלימוד אפילו מציעים אפליקצייה לאייפון. אמנם מדובר בגאדג’טים שאינם העיקר של הלמידה, אבל הם יכולים להפוך את ההכנה למבחן למגוונת ואינטראקטיבית יותר.

5. עלות הקורס

לכל קורס פסיכומטרי יש עלויות שונות. בדרך כלל מדובר בסכום כסף לא מבוטל, ועל כן לפני שנרשמים לקורס כדאי לבחון האם יש אפשרות לקבל הנחה. לעיתים יש מבצעים או הטבות המתאימות לאוכלוסיות מסוימות או לקראת מועדים מסוימים של המבחן. כמובן שתמיד כדאי לעשות השוואה – לדבר ולהתעניין בכמה מכונים ורק אז לקבל את ההחלטה.

לסיכום, בחירת קורס פסיכומטרי איכותי הינה בחירה חשובה ביותר, כדאי לבדוק היטב מראש את הנקודות העקרוניות, על מנת לבצע בחירת מושכלת וטובה. אבל חשוב לזכור שההרשמה היא רק החלק הראשון והקל ביותר בתהליך ההכנה לפסיכומטרי. את רוב הזמן והמאמץ צריך להשקיע בזמן ההכנה לקורס, בכיתה ובעיקר בבית, ולכן ההצלחה בפסיכומטרי תלויה בראש ובראשונה במוטיבציה ובהשקעה של התלמיד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *