עבודה בטלמרקטינג לסטודנטים

לא קלים חייו של סטודנט בישראל כיום. המבחנים, המטלות, החיים העצמאיים, שכר הדירה- בכוחם של כל אלה להדיר שינה מעיניו של כל סטודנט. מרביתם נאלצים לעבוד במהלך הלימודים, וזאת על מנת לשלם את שכר הלימוד והוצאות המחייה. הקושי העיקרי הוא למצוא עבודה גמישה ונוחה, שלא תפגע בלימודים שלהם.

עבור רבים, לכן, הפתרון הוא מציאת משרה בתחום הטלמרקטינג. בסיוע אתר טלמרקטינג telemarketing.co.il המרכז מידע חשוב בנושאנסביר מהם האפשרויות בעולם זה:

מה זה טלמרקטינג?

“טלמרקטינג” (בתרגום חופשי: שיווק באמצעות טלפון) כולל בתוכו פנייה טלפונית ללקוחות אפשריים של עסק מסוים, וזאת על מנת למכור להם מוצר או שירות כלשהו. זוהי תורה בפני עצמה, שכוללת תרחישי שיחה, משפטי מפתח, יצירת קשר עם הלקוחות ועוד.

עבור מרבית העסקים, קטנים וגדולים כאחד, טלמרקטינג הוא הדרך היעילה ביותר לשווק את עצמם בפני לקוחות רבים. בשביל הסטודנט, המשמעות היא ביצוע של מאות שיחות טלפון מדי משמרת, בשאיפה ברורה לקבל לא רק מענה מהעבר השני- אלא גם אדם שמוכן להאזין ולשקול בחיוב את השירות.

אלו הסיבות בגינן טלמרקטינג מתאים לסטודנטים

בדומה למקצועות אחרים, גם טלמרקטינג נחשבת לעבודה נוחה מאד בעבור הסטודנטים. ראשית, מציעה היא גמישות רבה בשעות. מרבית החברות הדורשות איש טלמרקטינג מאפשרות לעשות זאת בחצי משרה, ובמשמרות גמישות לכל אורך היום. לכן, הסטודנט יכול להתאים מדי שבוע את המשמרות למערכת השעות של הלימודים, מבלי שאלה ייפגעו.

משרת טלמרקטינג, מעצם היותה כזו, מבוססת בדרך כלל על שכר יסוד, וכן על בונוסים- בהתאם לכמות העסקאות הנסגרות. אנשים שמבינים את ה”תורה”, יכולים להרוויח סכומים נאים בהחלט. זו עבודה עם אתגר, שמאפשרת לאנשים עם יכולות שכנוע לעשות בה חיל.

היבט נוסף הוא שמשרות טלמרקטינג רבות לא מצריכות התחייבות כלשהי מצד הסטודנט, כך שביכולתו להיות מועסק רק לאורך מספר חודשים, סמסטר שלם וכיוצא בזה. הליך הקבלה נחשב לפשוט באופן יחסי, ומתאים למרבית הסטודנטים.

החסרונות של טלמרקטינג

מן העבר השני, עבודת טלמרקטינג אינה כה פשוטה כפי שהיא נשמעת. יש צורך לעמוד ביעדים מסוימים מדי יום ביומו- והעבודה אינה הרגועה ביותר שיכולים למצוא. עבור סטודנטים שרוצים להישאר ב”ראש קטן”, היא לא תתאים.

ישנם סטודנטים מרגישים תסכול וחוסר אונים בעת העבודה, וזאת מכיוון שחלק בלתי מבוטל משיחות הטלפון שהם מבצעים אינו יוצא לפועל. על לא עוול בכפם, הם נאלצים לשמוע לא פעם טרוניות זעם מהלקוח בצד השני, שלא מעוניין בשירות.

אז איך מוצאים עבודה בטלמרקטינג?

מרבית החברות העסקיות אשר מפעילות מערך טלמרקטינג כוללות מסלולי העסקה מיוחדים לסטודנטים, המותאמים להם בשעות ובדרישות המשרה. ניתן להגיע אליהם באופן ישיר (דרך החברות עצמן), וכן באמצעות לוחות דרושים- בין אם בעיתונות המודפסת ובין אם באתרי האינטרנט השונים.

ישנם אתרי מציאת עבודה המיועדים רק לסטודנטים. חלק ניכר במשרות המוצעות בהם, כפי שניתן לראות בשיטוט אינטרנטי קצר, נוגע למשרות בתחום הטלמרקטינג.

ראו גם:

פגיעה בגוף בכותלי האוניברסיטה או המכללה – מה מגיע לכם וכדאי שתדרשו?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *