ייעוץ כלכלי

כבר מזמן לא הייתה בישראל תקופה כלכלית סוערת כל כך כמו השנה האחרונה. מי בכלל זוכר שהכל התחיל מעמוד פייסבוק אחד, של משתמש פרטי אחד, שהתרעם על כך שמחיר הקוטג’ עלה אל מעל 5 שקלים לגביע. שלושה חודשים אחר כך כבר היו מאות אלפי אזרחים ברחובות, בכיכרות, ובאוהלים, כשהם מוחים על יוקר המחיה שפוגע בכל אחד ואחת מאיתנו כבר שנים, בלי שנשים לב. המחירים עולים, המינוס גדל, ולנו אין דרך להתמודד עם גזירת הגורל הזו. האומנם?

לא לחינם (תרתי משמע) זוכה תכנית הייעוץ הכלכלי של אלון גל לנתוני צפייה גבוהים כל כך. כולנו מזדהים עם הסיפורים הנוגעים ללב של משפחות רגילות לגמרי, בדיוק כמו אלה שלנו, שאינן מצליחות להחזיק את הראש מעל המים, להתנהל בצורה כלכלית נכונה ולצאת מהמינוס, עד לרגע שבו מישהו מבחוץ מצליח לפקוח את עיניהם, ולהוביל אותם צעד אחר צעד לקראת התנהלות כלכלית נכונה ונבונה יותר.

שירותי ייעוץ כלכלי הפכו פופולריים יותר ויותר בשנים האחרונות, ככל שהנטל על משפחות מהמעמד הבינוני הלך וגדל, וככל שהיכולת שלהן להתמודד עם ההוצאות ההולכות וגדלות מצד אחד, וההכנסות הנשחקות מצד שני, הלכה וירדה. הקוטג’ מתייקר, שכר הדירה קופץ, תעריפי החשמל עולים, הדלק מרקיע שחקים, אבל אנחנו חייבים להמשיך לאכול, ולהשתמש בחשמל, ולנסוע ברכב, ולגור תחת קורת גג, ולהגדיל את החובות שלנו עוד ועוד, עד הרגע שבו אנחנו מחליטים לעצור ולהגיד “די”.

ייעוץ כלכלי הוא בדיוק מה שיכול להוציא אתכם ממעגל הקסמים הזה. הידע, הניסיון והכישורים של היועצים הכלכליים אינו מתמצה ביכולת לקרוא טוב יותר את מאזן ההכנסות וההוצאות בחשבון הבנק שלנו, אם כי גם זו יכולת שאין לזלזל בה. היתרון האמיתי בשירותי ייעוץ כלכלי הוא היכולת של היועצים לנתח טוב יותר מאיתנו את ההוצאות ה-מ-י-ו-ת-ר-ו-ת שבחשבון הבנק שלנו, לגרום גם לנו להבין שהן אכן מיותרות, ולהסביר לנו כיצד ניתן לקצץ בהן, בקלות יחסית, ולשפר את המאזן הכספי שלנו לטובתנו.

הרבה פעמים צמצום ההוצאות ידרוש מכם להתנהל מול חברות האשראי כדי לקבל תנאי אשראי נוחים יותר, מול הבנק כדי למחזר הלוואות בריבית נוחה יותר, מול ספקי התקשורת שגובים מכם תעריפים גבוהים בתכניות מיושנות, וכן הלאה. ההתנהלות מול גופים אלה עלולה להיות מתישה, וגם כאן ייעוץ כלכלי יכול לסייע לכם ולדרבן אתכם לא להתייאש ולהתמיד בנסיונות שלכם, כדי להגיע לשורה כספית תחתונה טובה יותר.

הצעד הבא בייעוץ כלכלי הוא להבין איזה הוצאות יש לכם שניתן לוותר עליהן לגמרי. האם, למשל, אתם מחזיקים מספר טלפונים ניידים כמספר הנפשות במשפחה, למרות שאין לכך הצדקה, ולא משתמשים כלל בטלפון קווי? האם אתם באמת צופים בכל חבילות הערוצים בטלוויזיה שאתם משלמים עליהן מדי חודש? כמה פעמים בשבוע או בחודש אתם אוכלים מחוץ לבית או מזמינים אוכל הביתה? כל אחד מסעיפי ההוצאה האלה יכול לחסוך לכם עשרות אם לא מאות שקלים בחודש, וכל מה שאתם צריכים הוא מישהו שיצביע לכם על הכיוון הנכון, כדי להתחיל לצאת מהמינוס.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *