ייעוץ למציאת זוגיות

כולנו מחפשים אהבה, אבל לפעמים נראה כאילו רק מעטים באמת מוצאים אותה. אהבה אמיתית, כמו בסרטים, עם זיקוקים באוויר וניחוחות פרחים. אהבה שממנה צומחת זוגיות אמיצה, זוגיות לכל החיים. כזו שאנו שומעים עליה מאחרות שהצליחו למצוא אותה, ונחמצות מקנאה בפנים, אבל כלפי חוץ מפרגנות ומחייכות. מתי גם אנחנו נמצא אהבה כזאת? למה זה לא קורה גם לנו?

לפעמים, אין ברירה, ואי אפשר להשאיר הכל לידי הגורל והמקרה, אלא לנסות ולעזור לעצמנו, באופן מודע ויזום, או במילים אחרות – להיעזר באיש מקצוע שילמד אותנו וידריך אותנו במסע הלא פשוט הזה למציאת זוגיות. הכוונה היא לא לכל מיני מכשפות, ידעוניות וקוראות בקלפים או בקפה (שגם כבודן במקומן מונח), אלא לתהליך מובנה של אימון לזוגיות, אצל יועץ מוסמך.

אנשים מגיעים לתהליך של ייעוץ בשלבים שונים בחייהם ועם מטרות שונות – יש מי שרוצה לצבור ביטחון עצמי, יש מי שרוצה סיוע בתהליך של שינוי מקצועי בחיים, ויש גם זוגות שמגיעים ביחד לייעוץ אישי, או יותר נכון לייעוץ זוגי, מתוך רצון לשפר את הזוגיות באופן אקטיבי. לכל אחת מהמטרות האלה, כמו גם לייעוץ למציאת זוגיות, חשוב לא רק למצוא את היועץ הנכון, אלא גם את שיטת הייעוץ הנכונה.

במסגרת ייעוץ למציאת זוגיות חשוב להבין דבר ראשון מה עוצר אותנו מלמצוא זוגיות. אנחנו נוטים תמיד להאשים את הסביבה, את הבחורים הלא-יוצלחים שאנו פוגשים, את ההורים, ואת מי לא – מלבד את עצמנו, אבל כמעט תמיד הסיבה לחוסר ההצלחה שלנו נעוצה בנו, וחשוב להיות מודעים אליה. לפעמים אנחנו לא מוכנים לוותר על החיים העצמאיים שלנו, לפעמים אנחנו לא מוכנים לתת אמון במישהו שנכנס לחיינו, ולפעמים – למרות ההצהרות בקול רם, אנחנו פשוט עוד לא רוצים להיכנס לקשר מחייב.

ההבנה מה עוצר אותנו היא כמובן רק השלב הראשון, כי בכל זאת החלק החשוב יותר בייעוץ למציאת זוגיות הוא לא איתור הבעיה, אלא מציאת הפתרון – כיצד להתגבר על מה שעוצר אותנו, ולצאת לדרך חדשה שבסופה הזוגיות הנכספת. בדרך הזאת אנחנו צריכים ליצור לעצמנו את סדר העדיפויות שלנו לא רק בחיפוש בן זוג, אלא גם בחיים בזוגיות באופן כללי. האם אנחנו בכלל מוכנים להתפשר לטובת זוגיות, על מה אנחנו מוכנים להתפשר כדי למצוא את הזוגיות, ועל מה אנחנו מוכנים להתפשר כדי לשמור עליה?

הדיון הזה לא חייב להיות תיאורטי בלבד. במסגרת תהליך של ייעוץ למציאת זוגיות תוכלו לקבל כלים שונים שיסייעו לכם להבין באופן מוחשי יותר – בין היתר באמצעות דמיון מודרך, תרגילים, או סימולציות, את התשובות לשאלות הקשות שתמצאו את עצמכם שואלים. תהליך הייעוץ למציאת זוגיות יביא אתכם בסופו של דבר גם להיות מסוגלים לענות על השאלות האלה, ומכאן והלאה – הכל תלוי רק בכם.

תגובה אחת על הפוסט “ייעוץ למציאת זוגיות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *