כתיבת תוכן

סטודנטים זקוקים לכסף: למימון לימודים, שכר דירה, בילויים ועוד. אך הם גם מאד עסוקים וטרודים בלימודים, מה שמשאיר להם זמן מועט לעבודה. כתיבת תוכן לאתרי אינטרנט היא עבודה מושלמת לסטודנטים. זו עבודה גמישה שניתן לבצעה בכל מקום ובכל זמן. הפתרון המושלם לשילוב של עבודה ולימודים.

מה זה כתיבת תוכן?

כתיבת תוכן מתייחסת בעיקר לכתיבת מאמרים לאתרי אינטרנט. מדובר בסוגים שונים של מאמרים ומגוון רחב מאד של תחומים. למעשה, את כל התוכן הכתוב שאתם קוראים באתרי אינטרנט, כל המידע שאתם שואבים מאתרים, כותבים כותבי תוכן.

העבודה דורשת בראש וראשונה יכולת כתיבה והתבטאות ברמה גבוהה, ידיעת השפה העברית וכללי הדקדוק על בוריים. נדרש ידע בחיפוש ואיתור מידע באינטרנט. סטודנטים, שהם אנשים משכילים ובעלי ידע כללי רחב יכולים להיות אידאליים לעבודה זו – כתיבת תוכן כהכנסה נוספת בשעות הפנאי יכולה להיות מושלמת.

סוגי המאמרים הם:

מאמרים שיווקיים – המיועדים לאתר פרסומי המבקש לשווק מוצר או שירות. כתיבה זו מבקשת להדגיש את יתרונות המוצר או השירות המדובר ולגרום לקוראים לרצות לרכוש אותם.

מאמרים המספקים מידע – מיועדים לתת מידע בנושא ספציפי, המטרה היא שכשהקורא יסיים את קריאת המאמר יהיה לו ידע בסיסי בנושא.

המאמרים הנדרשים הם מאמרים אינפורמטיביים (לא כתיבה אישית, תיאורית או חווייתית). יחד עם זאת נדרשת יכולת כתיבה מעניינת.

יתרונותיה של עבודת כתיבת התוכן:

גמישות בזמן: זו עבודה שניתן לעשותה בכל זמן. כשמסיימים את יום הלימודים, בהפסקות בין הכנת עבודה סמינריונית אחת לאחרת, בהפסקה בין שעורים, בלילה, ביום, בחג ובסוף שבוע. מתי שנח ומתאים לכם. אין מחויבות לשעות קבועות מראש או למשמרות מגבילות.

שליטה על הזמן: אתה קובע כמה זמן ביום תקדיש לעבודה. ביום עמוס תכתוב פחות, וביום פנוי תכתוב יותר. אתה מכתיב את הקצב. אין בוס שמכתיב לך מתי ללכת ומתי לבוא.

חיסכון בזמן: מכיוון שאין נסיעות מיותרות או הכנות מיותרות, הזמן המוקדש לעבודה הוא זמן נטו.

גמישות במקום: אין צורך להגיע למקום עבודה מסויים. זו עבודה שניתן לעשותה מכל מקום. כל מה שצריך הוא מחשב נייד. בחדר, במטבח, בקפיטריה, באוטובוס (ואפילו באמצע שעור משעמם…).

אין הוצאות: אין הוצאות נסיעה או דלק, אין צורך לקנות לבוש מיוחד או איפור…

זו עבודה שאינה מעייפת או שוחקת: היא אינה דורשת עבודה עם קהל או מתן שירות. לא נדרש כל מאמץ גופני: אין עמידה על הרגליים או סחיבת משאות כבדים (רק האצבעות מתאמצות על המקלדת…). מכיוון שהיא אינה מעייפת היא מאפשרת לסטודנט להשקיע את כל זמנו הפנוי ללמידה. אין צורך בזמני התאוששות או מנוחה לאחר העבודה.

מה הם תנאי ההעסקה?

העובד הוא פרילנס (עצמאי) ואינו עובד שכיר בחברה. לשם כך צריך להיות מוכר על ידי רשויות המס כעוסק מורשה (פרוצדורה פשוטה ביותר לביצוע), ולהגיש חשבוניות לשם קבלת התשלום.

התשלום מתבצע פר מאמר. על כל מאמר משולם סכום אשר נקבע מראש. כך יש לכם שליטה על השכר: תעבדו יותר, תרוויחו יותר.

כתיבת מאמרים זו עבודה בעלת גמישות מירבית, מעניינת ולא מתישה. ולכן היא העבודה המושלמת לסטודנטים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *