לימוד יפנית: להיות יותר יפני מיפני

אם אתם נוהגים בסוברו או במיצובישי, עקבתם אחרי תחרויות הג’ודו באולימפיאדה האחרונה, ואתם נוהגים לשבת במסעדות סושי, הרי שכבר צברתם לעצמכם אוצר מילים מכובד ביפנית אפילו מבלי ששמתם לב. לימוד יפנית בקורס מסודר יאפשר לכם לא רק לקרוא את שמות המנות במסעדת הסושי החביבה עליכם בהגייה נכונה, אלא גם להזמין את כל הארוחה בשפת המקור, ישירות מהסושי מאסטר. 

לימוד יפנית לעסקים

למרות שבתקופה האחרונה הכוכבות החדשות של אסיה כמו הודו וסין מתחילות להאפיל עליה, יפן עדיין שומרת ביציבות על מעמדה ככלכלה השנייה בגודלה בעולם. הייצוא היפני של מכוניות ומוצרי אלקטרוניקה לא רק שלא קטן עם השנים, אלא ממשיך לגדול ככל שהדרישה לגאדג’טים בעולם גוברת. מעל 140 מיליון בני אדם ברחבי העולם כיום הם דוברי יפנית – כמעט 15 מיליון מתוכם, מחוץ לגבולות יפן עצמה.

לימוד יפנית יכול לפתוח לכל אחד דלתות וליצור הזדמנויות תעסוקה במגוון גדול של תחומים כמו למשל חברות הקשורות לתעשיית המוליכים למחצה (סמיקונדקטורים), אלקטרוניקה, הנדסה, תעשיות מסוימות בתחום החקלאות, וכמובן בתחומי ההוראה, החינוך והתרגום (בכתב או בעל פה). התרבות היפנית היא תרבות מסורתית ושמרנית מאוד, ועל כן מי שטרחו ולמדו את שפתם זוכים להערכה גדולה בקרב היפנים, ולעמדת מפתח טובה יותר בכל הקשור לעבודה מול חברות יפניות. אנשי עסקים ברחבי העולם וגם בישראל כמובן, נרשמים כיום לקורסים ביפנית עסקית, ולצד השפה הבסיסית ודקדוק לומדים להכיר גם תכנים עסקיים ברמה מתקדמת, טיפים בתרבות העסקית היפנית, וחלק מגינוני הטקס החשובים ליפנים.

להבין את פוקימון בשפת המקור
בשנים האחרונות, בעקבות הפופולריות הגואה של האנימציה היפנית – האנימה והמנגה, ירד משמעותית הגיל הממוצע של לומדי היפנית, וכיום גם צעירים רבים ובני נוער נרשמים לקורסים ללימוד יפנית. הקורסים הייעודיים לצעירים משלבים לצד השפה היפנית הפורמלית גם היכרות עם שפת המנגה, השפה המדוברת בקרב צעירים ביפן, ביטויי סלנג ועוד. המכון ללימודי אסיה, המרכז המוביל והוותיק לקשרים בין ישראל לאסיה, מציע מסלולים ללימודי יפנית הכוללים לא רק הקניית ידע בשפה היפנית, אלא משלבים גם תרבות ואומנות יפנית, ונלמדים באמצעות ספרי לימוד מיוחדים המותאמים לגילאים צעירים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *