לימודי אימון אישי

אימון אישי הינו תחום אשר פרץ למיינסטרים הטיפולי בעשר השנים האחרונות. למעשה מדובר באדם שאינו מטפל ואין צורך בתואר אוניברסיטאי על מנת לעסוק בתחום זה. ישנו קורס אשר מכשיר את האדם המעוניין בכך והופך אותו למאמן אישי. מאמר זה מסביר על לימודי אימון אישי

אימון אישי מתורגם לאינספור תחומים וישנה התמחות בתחומים שונים: אימון אישי פרטני, אימון קבוצתי, אימון אישי משפחתי, אימון זוגי, אימון עסקי ועוד. באימון, מתמקדים המאמן והמתאמן בתחום מסוים בחייו של המתאמן אשר עמו הוא מתקשה להתמודד. הם פורטים יחד את הקשיים וכן, את החזון אליו שואף אותו אדם לגבי התחום הבעייתי ואז מציבים מטרות ויעדים כדי להשיג ולממש את אותו חזון.

על לימודי אימון אישי

ישנו קורס בסיסי של לימודי אימון אישי, אשר בו פוגשים המשתתפים את עולם האימון אישי. בקורס לומדים את  הרציונל המנחה את המאמן ואת תפיסת העולם עליה מושתת האימון האישי, וכן,  את עקרונותיו.

כמו כן, בקורס לומדים את שיטות העבודה העיקריות של המאמן. ביניהן, בנייה של תכנית פעולה וגיבוש חזון אישי. בנוסף, לומדים את הכלים אשר נעשים בהם שימוש באימון האישי, כלים כגון: חשיפת פרדיגמות, הקשבה, הצבת יעדים, העצמה, דרכים לניהול עצמי, כוחות מקדמים ועוד. בקורס מתנסים המשתתפים בחוויית האימון האישי הן כמתאמנים והן כמאמנים.

תכני הקורס – לימודי אימון אישי

תכני קורס אימון אישי בסיסי כוללים את הנושאים:

1.        גיבוש חזון אישי, הצבת יעדים, ערכים מעצבים ובניית תכנית אימון.

2.        עקרונות יסוד של אימון אישי, התפתחות האימון והרציונל העומד בבסיס השיטה.

3.        כלים: הקשבה, העצמה, שאילת שאלות ופרדיגמות.

4.        התמודדות וטיפול בכוחות מעכבים ומונעים: פחדים תוויות ואזורי נוחות.

5.        תקשורת מקדמית: מדידה ומדדים, פרשנות מקדמת, תחקיר מקדם ותקשורת מעצימה.

6.        ניהול עצמי וחשיבה מנצחת.

מידע נוסף תמצאו באתר לימודים – אימון אישי

שיטות הוראה ודרישות הקורס

שיטות ההוראה בקורס אימון אישי מגוונות, חלקן הן הרצאות פרונטליות, אך לא רק. בקורס ישנו חלק חווייתי משמעותי, הבא לידי ביטוי בדיונים ושיח קבוצתי על הנושא המדובר, תרגילים, ניתוח מקרה, משחקי התפקידים, סימולציות והתנסות באימונים כמאמנים וכמתאמנים. בקורס מתחייב המשתתף לחוויה וליישום של שיטות האימון והכלים שלומד בחייו.

הדרישות בקורס משתנות ממקום אחד למשנהו, ישנם מקומות אשר יתנו דגש יותר בהתנסות חווייתית באימון במהלך הקורס, ישנם מקומות אשר ידרשו כתיבה של עבודת גמר הכוללת ניתוח של אימונים וישנם מקומות אשר יתנו דגש על הקריאה של החומר העיוני, ניתוחו, הבנתו, למידתו בעל פה והבחנות עליו בסוף הקורס.

רוב הקורסים מחייבים כשישים שעות אקדמאיות של לימוד, הנפרשות בדרכים שונות לאורך מספר חודשים.

תעודת מאמן אישי

בסיום הקורס מקבל המשתתף, אשר עמד בדרישות של הקורס את התעודה, תעודת מאמן אישי בסיסי, אשר חתומה על ידי בית הספר אשר למד דרכו. במידה ולמד תחום התמחות מסוים, יקבל תעודה המציינת את התחום בו התמחה בקורס.

ישנם קורסים אשר מוכרים גם כגמול השתלמות, בהם מקבלים תעודה אשר מוכרת לגמול השתלמות. יש לוודא מראש האם הקורס מוכר לגמול השתלמות או לא.

לאלו אשר סיימו את הקורס הבסיסי ומעוניינים להרחיב ידיעותיהם ישנם קורסים נוספים המרחיבים את ידיעותיהם ואת כישוריהם בתחום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *