רוצה להשתלב בעולם מועדוני הבריאות והכושר?

עלית המודעות לחשיבות הכושר הגופני והבריאות הביאה לעלייתם של עשרות מרכזי כושר וספורט ברחבי הארץ ואיתה גם את הביקוש למדריכים ומאמני כושר אשר עברו הסמכה מתאימה.  הבוגרים של קורסי המדריכים השונים משתלבים בעבודות במסגרת מועדוני כושר כמדריכי קבוצות בסטודיו או כמדריכי חדר כושר במועדונים הפזורים בארץ.  מגוון חדרי הכושר, החל מהרשתות הגדולות (“הולמס פלייס”) ועד לחדרי הכושר הקהילתיים, מציעים למדריך החדש הזדמנות תעסוקתית במסגרת הדרכה בחדר הכושר ובשלב מאוחר יותר גם כמאמן כושר אישי.

היכן לומדים?

בישראל ניתן ללמוד קורס “מדריך מועדוני בריאות וכושר” המאושר ע”י משרד החינוך במגוון מוסדות לימוד. המוסד הוותיק והגדול ביותר הוא כמובן מכון ווינגייט אשר לו שלוחות רבות ברחבי הארץ, גם בפריפריות. מכללת “אוהלו” בקצרין מציעה גם היא קורס מדריכי חדר כושר וגם לה שלוחות ברחבי הארץ בהן ניתן ללמוד ולהשתלם. בנוסף לשני מוסדות לימוד אלה ניתן ללמוד קורס מדריכי חדר כושר במקומות נוספים כגון ספיר וקמפוס “שיאים” בת”א. עלותו של קורס מדריכי חד”כ היא בממוצע 7,000 ₪ וגיל המינימום הוא 17.  הקורס לעתים מוצע במספר תכניות פריסה החל ממספר חודשים לקורס מרוכז ועד קורס שנתי של פגישה בשבוע.

מה לומדים בקורס מדריכי מועדון בריאות וכושר?

קורס מדריכי חדר כושר הוא קורס חוויתי ומעשי בנוסף לתכנית לימודים עיונית המתמקדת באנטומיה, פיזיולוגיה ותורת האימון. עשוי להיות הבדל קל בין תכניות הלימוד של המוסדות השונים העשויים להתמקד בתזונה גם (או בכלל לא), אוכלוסיות אימון מיוחדות ואף הפסיכולוגיה של האימון.  מדריך כושר חייב גם לעבור השתלמות בעזרה ראשונה ולהיות מדריך עזרה ראשונה מוסמך מתוקף תפקידו (28 שעות קורס). תעודה זאת חיבת בחידוש מידי שנתיים.  הצד השני של הקורס הוא המעשי המתקיים בתוך חדר כושר מאובזר. בצד המעשי עובדים על ביצוע נכון של תרגילים ובלמידה והכרת תרגילים חדשים. בנוסף מתרגלים ניתוח תנועתי של תרגילים (קינסיולוגיה) המהווה חלק חשוב ביותר במבחן המעשי המתקיים בסופו של הקורס.  היקף קורס מדריכי חדר כושר הוא לכל היותר 280 שעות אקדמיות ובהתאם למוסד בו לומדי.

למי מתאים קורס זה?

קורס המדריכים פתוח בפני כל אחד המעוניין ללמוד ולעבוד כמדריך כושר ואשר העומד בתנאים הבסיסיים – בהתאם לדרישות המכללה.  העיסוק בהדרכה דורש יחסי אנוש טובים וסבלנות רבה ועל כן אינו מתאים לכל אחד שאוהב כושר ומתאמן בחדר הכושר. הדחף להדריך וללמד אחרים הוא בסיס ללימודים אלה ולמעשה הגישה לאנשים שונים היא דרישה חשובה מאוד. על העוסק בהדרכת כושר להיות אחראי להמלצותיו ולזכור כי העבודה היא בתחום הבריאות וכי יש בהמלצותיו והדרכתו בכדי להשפיע על חייהם של אחרים.

לאן אפשר להתקדם?

בתי הספר למקצועות הכושר והספורט מציעים תכניות לימוד מתקדמות עם התמחויות שונות למעוניינים. בד”כ הדרישה לקבלה לקורסים אלה היא קורס מדריכי חדר כושר לפחות, וניתן ללמוד בהם תחומים נוספים אשר אינם נלמדים לעומק בקורס המדריכים הבסיסי. בין הקורסים ניתן למצוא: קורס מאמני כושר אישיים, קורסי אימון מבוגרים, אימון לנשים בהריון ועוד. מדריכי כושר אשר מעוניינים לעסוק בתחום האימון ולהעמיק בו לעתים ממשיכים ויוצאים גם לדרך עצמאית כמאמני כושר אישיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *