לימודי רפואה אסתטית – ללמוד מקצוע מבוקש

רפואה אתסטית היא רפואה שהתכלית העיקרית שלה היא לשפר או לתקן אלמנט מסוים בגוף האדם –וזאת למרות שעשויים להיות לה גם יתרונות בריאותיים מסוימים. מדובר במקצוע רחב מאד ומרתק בכל קנה מידה, כאשר ניתן ללמוד אותו בישראל במספר מסגרות. הנה כל מה שחשוב לדעת על התחום, תנאי הקבלה ללימודים בו והאפשרויות המרכזיות העומדות כיום בישראל.

תעודת מקצוע, לא תואר אקדמילימודי רפואה אסתטית

רפואה אסתטית, צריך להזכיר כבר בנקודת ההתחלה, מכניסה אותנו לשדה משחק רחב מאד. הסיבה היא שניתן למצוא פעולות ותחומים שונים המרכיבים את הרפואה האסתטית. בחלק מהמקרים העיסוק הוא בתחום ספציפי יחסית, בעוד שבאחרים מדובר על תכנית לימודים מקיפה יותר. המכנה המשותף לתכניות הלימודים הוא שלא לומדים אותן על מנת לקבל תואר אקדמי (להבדיל מרפואה “רגילה”), אלא כדי לזכות בתעודת מקצוע שמאפשרת עיסוק בתחום הלכה למעשה.

הדבר המרכזי השני שחשוב להבין ביחס ללימודי רפואה אסתטית הוא שמסגרת נפוצה שלהם היא לימודי המשך. לימודים מהסוג הזה מיועדים לבוגרי לימודי רפואה או מתמחים שמעוניינים להיכנס לתחום. הלימודים האלה מתבססים במידה מסוימת על ההכשרה שקיבלו בוגרי התואר הרפואי, אבל מצד שני מרחיבים בנושאים הנוגעים לעבודתם של הרופאים המציעים שירותים מהסוג הזה: אנטומיה של הפנים, פיזיולוגיה, דרמטולוגיה, מבנה העור, חומרי הזרקה (דוגמת בוטוקס או חומצה היאלורונית), טכניקות טיפול נפוצות ועוד. המטרה בכך היא להעניק ללומדים את הידע המרכזי הדרוש לצורך עיסוק במקצוע וביצוע פעולות דוגמת עיצוב תווי פנים (עם או בלי ניתוח), טיפול בורידים, עיבוי או עיצוב שפתיים, מילוי קמטים, הרמת גבות, טיפול בהזדקנות הגוף וכן הלאה.

היקף לימודי רפואה אסתטית

הלימודים משתנים בהיקף שלהם בין המסלולים והמוסדות השונים. לימודים במשך מספר חודשים עד חצי שנה הם במקרים רבים הסטנדרט, אם כי יש בנמצא גם מסלולי לימודים הנמשכים שנה. המתכונת היא ברך כלל חד או דו שבועית, מתוך מטרה לאפשר לשלב את הלימודים עם עבודה קיימת. זו גם הסיבה שחלק מהמסלולים מבוססים על לימודים במסלול ערב, או לכל הפחות בחירה בין מספר מסלולים אפשריים.

תנאי הקבלה ללימודי רפואה אסתטית ​

כיאה למאפייני המקצוע שהובאו מעלה, לא מפתיעות הדרישות הדי ספציפיות של לימודי רפואה אסתטית בישראל. רוב מוסדות הלימוד דורשים שלמועמד יהיה תואר M.D, רישיון לעיסוק ברפואה או אפילו ניסיון בתחומים ספציפיים דוגמת הרדמה, אורטופדיה או רפואה דנטלית. עם תום הלימודים ולאחר עמידה בכל החובות שלהם, ניתן לקבל את התעודה המקצועית שמאפשר לקבל את פוליסות הביטוח הייעודיות, ובכך לעסוק במקצוע בפועל.

חשוב לשים לב שיש הבדל בין רפואה אסתטית לבין קוסמטיקה רפואית, למרות מספר נקודות דמיון שקיימות בין שני התחומים. ברוב המקרים הקוסמטיקה הרפואית תהיה ממוקדת יותר, ותפנה מראש לחסרי הניסיון. מי שרוצה ללמוד את התחום צריך לעמוד בדרישות קבלה בסיסיות יחסית, דוגמת 12 שנות לימוד ומעבר בהצלחה של ראיון קבלה.

אז היכן לומדים?

בישראל יש מספר מקומות בהם ניתן ללמוד רפואה אסתטית, מה שמעניק מצד אחד אפשרות בחירה אבל מצד שני מביא לכך שהאופציות הן הכל חוץ מאינסופיות. המוסדות העיקריים הפועלים בתחום הם המכללה לרפואה אסתטית בתל אביב, מדיקס רפואה ואסתטיקה בהרצליה, בית הספר הגבוה לרפואה אסתטית בתל אביב והמכון לרפואה אסתטית ומזוטרפיה לו סניפים בתל אביב, בת ים ונתניה.

ניתן לראות מהסקירה הזו שהאופציה ללמוד את התחום בפריפריה לא בהכרח קיימת בישראל, נכון לנקודת הזמן הנוכחית, מצב שייתכן מאד שישתנה בעתיד הנראה לעין – בעיקר אם הביקוש ללימודים בתחום יגדל.

 

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

גניקומסטיה – הקטנת חזה לגבר

ניתוח הסרת משקפיים בלייזר במהלך הלימודים – מומלץ או כדאי לחכות?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *