איך לבחור מדפסת הזרקת דיו לסטודנטים?

הסטודנט הממוצע זקוק למדפסת באופן תדיר – בין אם המדובר בהדפסה של עבודות להגשה, מאמרים לקריאה או סיכומים של סטודנט חרוץ אחר.

בכל מוסד לימודים תמצאו ספריה או חדרי מחשבים בהם אפשר להדפיס בעלויות סבירות, אבל לא תמיד זה מספיק. לפעמים הסטודנט מעוניין להדפיס מחוץ לשעות הפעילות של הקמפוס, ובמקרים אחרים יוכל לחסוך אם יבחר לרכוש מדפסת משלו.

כמו בהרבה תחומים אחרים, גם כאן הסטודנט חייב לקבל החלטה מושכלת, לאחר סקירת מכלול האפשרויות. אז מהן דרישות העל מהמדפסת המתאימה לסטודנטים?

מילת המפתח: חיסכון

זה לא סוד שסטודנט ניצב בפני התמודדות כלכלית לא פשוטה. שכר הלימוד עומד על עשרות אלפי שקלים בשנה, במסלולים רבים אין אפשרות לשלב עבודה וישנן הוצאות נלוות על נסיעות לקמפוס, מגורים בסמוך לו וכן הלאה. בתנאים האלה, ברור מדוע הרצון להקטין כמה שניתן את ההוצאות השוטפות מלווה את הסטודנט בכל יום ויום ונוכח גם בבחירת המדפסת והציוד האחר שהוא נעזר לו ללימודיו.

התמונה ברורה: הסטודנט ירצה ברוב המקרים מדפסת בסיסית יחסית, שתתאים לסוג ההדפסות הנעשות לרוב לצרכי לימודים: בעיקר מלל ופחות תמונות וגרפיקה מורכבת (למעט אולי סטודנטים למקצועות ספציפיים דוגמת עיצוב וגרפיקה).

בנוסף לכף הסטודנט יהיה מעוניין במדפסת חסכונית ככל האפשר מבחינת השימוש בדיו, שבמידה מסוימת מהווה העלות ה”אמיתית” של המדפסות. בהקשר הזה מומלץ לבחון את המדפסת במונחים של סוג הדיו, אופן הפעולה, התפוקה וכן הלאה.

יש לא מעט “טריקים” וכלים שניתן להשתמש בהם כדי לצמצם את עלויות ואת הדיו המנוצל, לרבות הגדרות של המדפסת או של המסמך אותו מעוניינים להפיק. מחקר קצר בנושא – כפי שסטודנטים אמורים להיות מתורגלים לעשות – יכול לספק תשובות להרבה מאוד שאלות. מומלץ להשקיע את הרגעים הלא כל כך ארוכים בביצוע הבדיקות האלה, שיכולות להיות משתלמות עבור הסטודנט בסופו של יום.

חשיבותה של אמינות

עם כל הכבוד למחיר הזול המצופה מהמדפסות, הוא בטל בשישים כאשר רוכשים מדפסת אשר נתקעת בדיוק ברגעים הכי לא מתאימים: חשבו למשל על מבחן שהסטודנט חייב להתחיל ללמוד אליו, או על עבודה שצריכה להיות מוגשת מהר ככל האפשר. לסטודנטים יש לא רק מחסור אפשרי בכסף אלא גם זמן יקר מפז, אותו הם צריכים לנצל. לכך ניתן להוסיף את השקט הנפשי, שהוא דרישת חובה עבור כל סטודנט באשר הוא.

מה שזה אומר בפועל הוא שרצוי כן לבחור בשמות אמינים ומוכרים בעולם המדפסות, ולו מכיוון שיש סבירות לא קטנה שהמוצרים שהם מייצרים בסופו של יום יעמדו בדרגות האיכות שמצפים מהן.

מדפסות שכאלה אמנם עלולות להיראות יקרות יותר על הנייר, אבל לאורך זמן התמונה עשויה להשתנות. החדשות המעודדות עוד יותר הן שגם בטווח מחירים מצומצם יחסית תוכלו למצוא מגוון רחב של דגמים איכותיים.

ראו גם:

איך לחסוך בדיו למדפסת?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *