מימוש זכויות רפואיות

לאורך השנים אתם משלמים סכומי כסף לא מבוטלים לביטוח לאומי, למס הכנסה, לקרנות הפנסיה או לחברות הביטוח. תשלומים אלה אמורים לספק לכם הגנה בשעת צרה, כלומר שאם חליתם או עברתם תאונה, או פרצה אצלכם מחלה כרונית, אמור להיות מי שיעזור לכם מבחינה כלכלית, כאשר אתם זקוקים לכך הכי הרבה, כאשר אתם סובלים מבעיה רפואית וצריכים להמשיך לפרנס את המשפחה, את עצמכם, את עלויות הטיפול הרפואי הכבדות ואת הציוד וכוח האדם שאתם נזקקים לו כעת כדי לטפל בבעיה הרפואית שנוצרה.

מימוש זכויות – מורה נבוכים

רוב האנשים לא יודעים אילו זכויות שמגיעות להם בעת צרה מחלה או בעיה רפואית, וגם אם הם חושבים שמגיע להם משהו, לא תמיד הם יודעים איך לפנות לגופים הרשמיים ואיך לא ליפול בין הכיסאות ולהידחות בועדות של הגופים שאמורים לעזור להם. אם אתם חושבים שהגופים השונים רצים ועוזרים לכם בשמחה בשעת צרה, הרי שאתם טועים טעות חמורה. לא נעים לשמוע זאת, אבל אותם גופים ששילמתם להם כל השנים יציבו בפניכם משוכות רבות וינסו להתנער מכם כאשר תצטרכו מהם עזרה ואתם תגלו שאתם צריכים לעבור מסע ייסורים עד שתקבלו את העזרה שמגיעה לכם. שלא לדבר על המון אנשים שלאחר מסע ארוך מול הגופים שאמורים לעזור לכם נותרו ללא עזרה במחלתם.

מסיבה זו נולדו חברות מימוש זכויות רפואיות – לסייע לכם לקקבל את מה שמגיע לכם.

המוסד לביטוח לאומי

לאור האמור לעיל חשוב להיעזר באנשים שזה המקצוע שלהם לעבוד מול אותם מוסדות כדי לקבל את מימוש הזכויות הרפואיות שמגיעות לכם. למשל בביטוח לאומי ניתן לקבל קצבת נכות כללית זמנית או קבועה, הביטוח לאומי יבדוק את הנכות הרפואית והתפקודית שלכם, כלומר עד כמה נפגעה יכולתכם להשתכר – בין אם מדובר על קצבת נכות מתאונת עבודה, או תאונה. עם עזרה נכונה של חברה של מימוש זכויות רפואיות תוכלו לקבל קצבה חודשית שמתחשבת גם באנשים התלויים בכם כמו ילדכם או בת בן זוג שלכם. חשוב לציין שהביטוח הלאומי לאור החוק החדש- חוק לרון לא ידרוש שלא תהיה לכם יכולת השתכרות כלל אלא יאפשר לכם נכות חלקית ואפשרות להשתכר עד סכום מסוים. גם במקרה של תאונות אישיות מגועות לכם זכויות – מהרו ובררו כי לכל תביעה יש מועד התיישנות.

עוד בנושא זה: זכויות ביטוח לאומי

חברות ביטוח פרטיות

עוד זכויות יכולות לנבוע עבורכם מביטוח החיים שלכם או מביטוח הפנסיה שלכם. אותם ניירות שמגיעים אליכם כל שנה ואתם אולי אפילו לא פותחים אותם.   בביטוחי פנסיה ביטוחי חיים יש גם ביטוחי אובדן כושר עבודה וביטוחי נכות אתם יכולים לקרוא את הפוליסה ולגלות שאתם בעצם מבוטחים במקרים של מחלה או פציעה או נכות. פוליסה היא לא חוזה קטן וצנוע מדובר בחוברת גדולה וסבוכה עם תנאים וסייגים שונים שאדם סביר לא תמיד מבין בה למה כל סעיף מתכוון, ולכן חברה של מימוש זכויות רפואיות יכולה להבין אם אתם זכאים לפיצוי, לאיזה פיצוי ולא יאפשרו לאותן חברות ביטוח להתחמק מתשלום הפיצויים שלכם. חברות למימוש זכויות רפואיות עושות גם משא מתן עם חברות הביטוח בצורה יותר יעילה ומקצועית מאשר אתם יכולים לעשות לבד.

מימוש זכויות רפואיות – עבודה למקצוענים בתחום

יש אנשים שחושבים שאולי יוכלו לנהל מאבק מול גורמים רשמיים לגמרי לבד ולנחול הצלחה ולקבל פיצויים וקצבאות, אבל זה לא תמיד נכון. אם אין לכם הכשרה וניסיון בעבודה מול גופים בירוקרטיים סבוכים המחזיקים סוללות של עורכי דין מעולים לא כדאי שתתמודדו מולם ללא כל נשק ואנשי מקצוע משלכם. אותם גופים מתייחסים אחרת לאיש מקצוע שמופיע מולם או שמדריך אתכם מאחורי הקלעים, קבלת עזרה מחברת מימוש זכויות רפואיות משנה לעיתים את תוצאת המהלך שלכם מקצה עד קצה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *