מכונות קפה- הפינוק המושלם

שום בוקר לא שלם בלעדיו. הוא מהווה אמצעי מפלט נפלא מתלאות היום יום, ואוי למארח שלא יחלק לאורחיו כמה כוסות ממנו. זהו, כמובן, הקפה- המשקה הנמכר ביותר בעולם כולו. אם בעבר היינו צריכים לשים את פעמינו עד לבית הקפה השכונתי כדי ליהנות מקפה איכותי באמת, הרי שכיום לא צריך לצאת מהבית.

מכונות קפה מהוות פיתרון מושלם לכל מי שרוצה ליהנות מקפה ברמה הכי גבוהה שיש- והכל בנוחות הביתית ובמחיר שווה לכל נפש. גם אתם לא רוצים להישאר מאחור: החלטתם לרכוש מכונה שכזו גם לבית שלכם, ונוכחתם לדעת שאין לכם מושג מאיפה להתחיל.

זה לא מקרי. קיימים סוגים שונים של מכונות קפה- אנו ננתח את המרכזיים שבהם.

מכונות קפה ידניות

מכונות קפה ידניות נחשבות לסוג העתיק יותר של מכונות קפה, אבל עדיין נמצאות בשימוש נאה ברחבי העולם. “העבודה” של האדם היא בהפעלת הלחץ על המים, וזה נעשה בהפעלת ידית או וסת מיוחדת. כך למעשה נסחטים מהקפה הטעם והארומה הייחודיים שלו, ומקבלים קפה איכותי.

אולם, מכונה זו אינה פשוטה לשימוש. היא מצריכה אי אילו מיומנויות וניסיון, כך שרק לאחר תרגול רב יתקבל קפה במרקם הנכון. והטעם, כמובן, בהתאם.

מכונות קפה חצי אוטומטיות

מכונות מסוג זה נחשבות לפופולאריות ביותר כיום בקרב צרכני הקפה. נכון, פשטות ההכנה אינה מושלמת, אבל המחיר הנוח מכפר על כך בעשרות מונים.

במכונות חצי אוטומטיות, המשתמש צריך למדוד את המים ולטחון את הקפה בכוחות עצמם (או, כמובן, לקנות קפה טחון בצורה של פודים, קפסולות או שקיות), אך החימום ולחץ המים נעשים על ידי המכונה.

מרבית המכונות מסוג זה כוללות בתוכן מנגנון הקצפת חלב, המשמש נאמנה את כל חובבי הקפוצ’ינו. במצב כזה, החלב מוקצף באמצעות חלב המחומם לטמפרטורה של כ-70 מעלות.

מכונות קפה אוטומטיות

מכונת קפה אוטומטית מחליפה, למעשה, את האדם לחלוטין לצורך הכנת המשקאות החמים. כל שעליו לעשות הוא למלא את המים וללחוץ על כפתור ההפעלה, ולצפות במכונה עוסקת בטחינת הקפה ובחליטתו לתוך הכוס.

 הקפה שנוצר בדרך זו, מיותר לציין, הוא איכותי הרבה יותר מאשר הסוגים הקודמים. עם זאת, כמובן שהמחיר נוטה להיות גבוה ביותר, ומתחיל מכ-3,000 ש”ח.

בתוך המכונות האוטומטיות, ניתן למצוא סוג של מכונות שהולך קדימה עוד כמה צעדים. הקצפת חלב, מדידת הכמויות ושאר הדברים נעשים על ידיהם. מחירן של מכונות מסוג זה, הנקראות גם “סופר אוטומטיות”, יכול לעבור גם את הסכום של עשרת אלפים השקלים.

הבדלים נוספים בין מכונות קפה

מעבר לסוגים האלה של מכונות קפה, הרי שניתן לבצע גם מספר אבחנות נוספות ביניהן. סיווג נפוץ הוא בין מכונות המיועדות לשימוש ביתי לכאלה הנועדות לשוק העסקי. האחרונות, מעצם תפקידן לשמש מספר רחב של אנשים, מצטיינות בפשטות הפעלה ובקצב עבודה גבוה ביותר.

לסיכומו של עניין, לא קשה לראות שמכונות קפה הן מושג רחב ביותר. הבחירה, בסופו של דבר, נופלת על הלקוח בהתאם לצרכיו, לאופי השימוש ולתקציב שלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *