משחק ביליארד

כולנו זוכרים איך מתחילה הסצנה הראשונה בסרט ” חגיגה בסנוקר “, שעל השולחן מפוזרים כדורי סנוקר רבים שנעלמים זה באחר זה ע”י יהודה ברקן, מה שהיה פעם הוא מה שהיום, מיליוני איש ברחבי העולם עדיין נאמנים מידי שבוע לשולחן הירוק, בין אם למשחק סנוקר או דווקא למשחק ביליארד.

בישראל מפוזרים מועדוני סנוקר וביליארד מדן ועד אילת, מהרמות הכי בסיסיות של שולחנות סנוקר מפוזרים עם מקלות סנוקר בצידם ועד לשולחנות ביליארד באולמות מרהיבים ומלאי כל טוב, ניתן למצוא באזורי בילוי רבים המאכלסים מידי ערב המוני אנשים, ברים מקומות ישיבה נאים ואנשים שמכים עם מקל סנוקר בידם ורוכנים על שולחן ביליארד ומתחרים על כל כדור וגומה לעבר כדור ביליארד שיבלע אל תוכה.

משחק ביליארד או טקסס הולדם?

לאלו המתמידים יותר שלא נאמר המכורים במקצת יש אפילו ערוצי ספורט שמשדרים בדרך קבע את תחרויות השיא בעולם, בדומה למשחקי הקלפים הפופלארים דוגמאת ” טקסס הולדם ” . בתחרויות בטלויזיה ניתן לראות את מקלות סנוקר יוקרתיים כאלה שנשלפים מתוך מכסים מיוחדים השמורים בקנאות בעיקר לטובים ולמתחרים היותר מפורסמים בתחום הסנוקר .

את המשחק הפופולארי והעתיק יש לומר, כיוון ששיחקו אותו עוד מימי קדם, משחקים בעיקר בצמדים או ביחידים יריב מול מתחרהו, כאשר המטרה היא ברורה ככל שיכנסו יותר כדורי ביליארד לגומות השונות בשולחן כך קרבים הסיכויים לניצחון במשחק .

ציוד למשחק ביליארד

ציוד ביליארד מורכב ממספר רב של פריטים, המשחק אמנם נראה כמי שמכיל בתוכו מעט פריטים והוא פשוט למשחק, אך לעוסקים בתחום יש לא מעט ציוד שעליהם לספק מועדון ביליארד, החל מהבסיס שזה השולחנות המאסיביים, מקלות הסנוקר השונים לזוויות השונות במשחק, תאורה נכונה מעל כל שולחן ושולחן, כדורי סנוקר במשקל חוקי ובאיכות מסוימת, תוסיפו לזה כמות משתנה של הציוד הדרוש בתוספת של מקומות מרהיבים שימשכו אליהם מבקרים רבים, כאשר המקומות ברובם מושקעים בפרקטים ובשטיחים מרהיבים, בארים לרוות צימאונם של באי המקום וכמובן כח אדם שיתפעל את הכל .

דוגמא טובה לכך נוכל למצוא ברשת הביליארד הגדולה בישראל – רשת לינקולן ביליארד שבה ניתן למצוא איכויות שונות של שולחנות סנוקר מהטובים שיש, אולמות המלאים הוד והדר בכל מה שקשור למשחק סנוקר. במקום אפשר לעשות אירועים פרטיים או אירועי חברה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *