נשירת שיער והתקרחות אצל גברים – האם זה מראה סקסי?

רמי קליינשטיין, אלון גל, אייל קיציס, קוז’ק, ברוס ויליס…כולם גברים סקסיים, מצליחים ו…קרחים. במשך שנים רבות קרחת נחשבה סימן להזדקנות, וגברים מתקרחים רבים לא היו מרוצים ממראם החיצוני. בשנים האחרונות הופכת הקרחת להיות חלק מהופעה אופנתית המשדרת סקס וגבריות, וישנם אפילו גברים בעלי שיער המגלחים את ראשם. כיצד נוצרת ההתקרחות הגברית, ומתי ולמה היא משדרת סקס ומיניות? על כך במאמר הבא.

מהן הסיבות להתקרחות הגברית?

ההתקרחות הגברית נובעת מגורמים גנטיים והורמונאליים.

גורמים גנטיים: התקרחות גברית היא תכונה גנטית. היא יכולה לעבור מאב לבן, לדלג דור או שניים, או לעבור מהסבים (מהצד של האם או מהצד של האב) לנכדים.

גורמים הורמונאליים: ההורמון הגברי הגורם לנשירת השיער הגברית נקרא דהי – דרו טסטוסטרון. הורמון זה הוא בעצם הורמון “בן” של ההורמון הגברי הטסטוסטרון. תהליך ביולוגי מפעיל הורמון זה הגורם בסופו של דבר לנשירת שיער. התהליך פועל כך: המעגל מתחיל באנזים הנקרא 5 אלפא – רדוקטאז, המתחיל בפעילות יתר, פעילות מוגברת זו של האנזים גורמת לעליה ברמתו של ההורמון דהי – דרוטסטוסטרון. הורמון זה גורם להתקצרות שלב צמיחת השערה, ומצמיח שיערות דקות וחלשות. כאשר ההורמון נמצא ברמות גבוהות שיער דק וחלש זה נושר – שיער דליל, ובמקומו אין צמיחת שיער חדשה, וכך נוצרת ההתקרחות.

מדוע משדרת הקרחת הגברית מיניות, ומדוע היא נחשבת סקסית?

כבר מפירוט התהליך ניתן להבין כי ההתקרחות הגברית היא תוצאה של פעילות של הורמונים גבריים. כלומר, זו תוצאה ביולוגית גברית. כך כמו שרירים, שיער על הגוף, קול עבה ונמוך ועוד תופעות ביולוגיות גבריות אחרות, חשות הנשים במסר הגברי העובר מהקרחת, ולכן היא בעלת פוטנציאל לשדר מיניות וסקסיות גברית.

מתי תחשב קרחת כמראה גברי סקסי?

התשובה תלויה בכמה גורמים:

אופנה: כן, כמו כל דבר, גם קרחת או שיער הם תחומים הקשורים לאופנה. ויכולות להיות תקופות שקרחת תחשב לגברית וסקסית ותקופות בהן היא לא תחשב ככזו. לשמחת הגברים המתקרחים שביננו, בשנים האחרונות נהנית הקרחת מהצלחה וזוהר ונחשבת אופנתית, גברית ואף צעירה. חיילים, בני נוער ואף גברים שאינם קרחים מגלחים את שיערם לקרחת מרצונם החופשי כדי להיראות ולהיחשב אופנתיים – כמובן שתופעת נשירת שיער בגיל הזהב הרבה יותר שכיחה ופחות מבוקשת.

ביטחון עצמי: כמו הרבה דברים, גם מה שהגבר משדר תלוי בו עצמו. גבר שמשדר ביטחון עצמי וגבריות ייחשב על ידי נשים כסקסי. גבר שישדר אובדן ביטחון עצמי ורפיסות לא ישדר סקסיות, גם אם ראשו יהיה עטור שיער. דווקא גברים שמגלחים את כל הראש, משדרים החלטיות וביטחון עצמי, משום שהם בחרו להבליט את הקרחת שלהם ולהיות שלמים וגאים במה שהם.

השיער הוא רק חלק מהמראה הכללי: צריך לזכור שהשיער הוא רק חלק מהמראה הכללי. גבר שמשקיע בטיפוח המראה החיצוני, עושה ספורט, שומר על דיאטה, על היגיינה ועל הופעה חיצונית גברית ומודעת, ישדר מיניות וסקסיות. הקרחת יכולה להיות השלמה מרשימה להופעה חיצונית מודעת.

קרחת בהחלט יכולה להיחשב כסקסית, הכל תלוי בגבר עצמו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *