סטודנט, מה חדש בעולם הסלולארי?

בשנה האחרונה, בעיקר בזכות שינוי המדיניות של משרד התקשורת, ענף הסלולארי בארץ עובר מהפך רציני כאשר חברות חדשות נכנסות לתחום, קנסות בוטלו וחוקים חדשים לטובת הצרכן נחקקו.

מפעילים חדשים – שירות וירטואלי

בשנה האחרונה התווספו שלושה מפעילים חדשים לרשתות הסלולארי: פריי-טלקום,  אקספון ומירס. פריי-טלקום, בבעלות שלמה שמלצר הינה החברה האחרונה להצטרף למעגל ספקיות השירות הסלולארי, המפעילה שירות סלולארי וירטואלי ועובדת עם רשת פלאפון. חברה זו הינה הראשונה בארץ שעובדת בשיטה וירטואלית, ותספק שירות מלא ללקוחותיה שיכלול הודעות טקסט, זמן אוויר, אינטרנט סלולארי ושירותי נדידה דרך הרשת של פלאפון. הקידומת של חברת פריי-טלקום תהיה 055-33

מפעילים חדשים – מירס ואקספון

משרד התקשורת אישר את הצטרפותן של חברות סלולאריות חדשות לשוק הישראלי. חברות אלו יביאו להעלאת התחרות  בענף הטלפונים הסלולאריים, מה שיוזיל את מחירי הצריכה והשימוש בפאלפונים, ויעלה את רמת השירות וההטבות ללקוחות.

מירס הינה חברה וותיקה בענף התקשורת בארץ, אשר במשך שנים הייתה בעלות חברת מוטורולה, ונרכשה לאחרונה על ידי פטריק דרהי, איש עסקים צרפתי. מירס מנסה להתמזג עם חברת הוט, כך שחברת הוט תוכל להציע חבילות תקשורת  משולבות והיא זאת שתשווק את מירס. חברת אקספון הינה חברה חדשה בתחום התקשורת. זוהי חברת אינטרנט קטנה בבעלות איש העסקים חזי בצלאל. בכדי שחברה זו תשרוד מול החברות הגדולות, וכדי להציע חבילות תקשורת אטרקטיביות ללקוחות, היא צפויה להתמזג עם חברת תקשורת גדולה כמו רשות הדואר.

ביטול קנסות יציאה

חברות הסלולארי הנהיגו בארץ מיום היווסדן מערך של קנסות יציאה הכובלים את לקוחותיהם לתקופות ממושכות, ומונעים מהם לעבור לחברות סלולארי מתחרות. יציאה לפני סיום החוזה עם החברה היה עד כה כרוך בקנסות יציאה גבוהים. קנסות אלו מנעו תחרות הוגנת בין חברות הסלולארי ופגעו בחופש הבחירה של הצרכנים. לפי הצעת החוק החדשה, קנסות היציאה מחברות אלו יצומצמו למינימום ההכרחי: ללקוחות שהם כבר מנויים יוגבל סכום קנס של עד עשרה אחוזים מסכום החשבון הממוצע של הלקוח, ויוכפל במספר החודשים שנותרו לסיום החוזה של הלקוח מול החברה. כלומר, מעתה הקנסות יהיו בסביבות מאות שקלים ולא באלפים.

חוק ניתוק זיקה

עד לאחרונה ניתן היה לרכוש בישראל את המכשירים הסלולאריים רק מהחברות שסיפקו לנו את זמן האוויר. היו לכך שתי סיבות עיקריות. הראשונה שהן הציעו ללקוחות את הדילים המשתלמים ביותר לרכישת מכשירים, והשנייה והעיקרית הייתה שהן היו היבואניות היחידות לטלפונים סלולאריים. מצב זה השתנה לאחרונה בזכות שינוי המדיניות של משרד התקשורת, כשמתוך מטרה להגדיל את התחרות בענף התקשורת הסלולארית נחקק חוק ניתוק הזיקה. חוק זה מאפשר לעוד חברות לייבא טלפונים סלולאריים וציוד נלווה, גורם שיגביר את התחרות בשוק, יוריד מחירים ויגוון את סוגי הדגמים הנמכרים בארץ.

לסיכום, השינויים המשמעותיים בעולם התקשורת בישראל יצרו תחרות בריאה והוגנת בתחום הסלולארי, יוזילו מחירים ויעלו את רמת השירות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *