עיצוב פנים – גם בדירת סטודנטים

סברה רווחת אומרת שעיצוב פנים יכול להתאים אך ורק לדירות יוקרה או, לכל הפחות, לדירות של משפחות מבוססות. לאמתו של דבר, עיצוב פנים נכון יכול להתאים לא פחות מכך גם לדירות של צעירים בתחילת חייהם הבוגרים. סיוע בכללים של חלוקה נכונה של החלל ושל שימוש נכון במשאבים קיימים יכול אפילו לשדרג את סביבת המגורים ולהפוך אותה גם ליותר נעימה, גם ליותר עדכנית, וגם לנכונה יותר מבחינת שימוש בחלל מצומצם.

יתרון הגודל – גם בקטן

דירות סטודנטים רבות הינן מצומצמות יחסית בגודלן. לכן, דווקא במקרים כאלה, שבו הגודל נראה כחיסרון, אפשר להפוך אותו דווקא ליתרון. כאשר החלל מצומצם אפשר באמצעות יצירתיות, דמיון, ותקציב מועט, ליצור שינוי גדול.

אם ניקח לדוגמא השקעה קטנה בתאורה מיוחדת, שימוש בעציץ פורח או שימוש בתמונות בעלות נוכחות, אין ספק שהללו לא יספיקו כדי להפוך דירה גדולה למשהו מיוחד שמושך את העין. לעומת זאת, במקרה שמדובר על חלל קטן ומצומצם, לעיתים מספיקים צעדים פשוטים שכאלה בכדי להביא לשינוי משמעותי.

עם שותפים ובלעדיהם

כאשר מדובר  על דירה שבה מתגוררים כמה שותפים, החשיבות על עיצוב פינת המגורים האישית גדולה באופן מיוחד. כאשר חדר אחד משמש גם כחדר שינה וגם פינת עבודה, כדאי מאוד להשקיע מאמץ בחיפוש אחר ריהוט ואביזרים שיהפכו את החיים לקלים יותר. מיטה שמתקפלת לתוך ארון, למשל, יכולה בקלות להביא לאיכות חיים משופרת. גם שולחנות קטנים וניידים, שמותאמים היטב למחשבים נישאים, מהווים שילוב מנצח של מראה צעיר שלא בא על חשבון הנוחות.

כאשר מדובר על דירת סטודנטים ללא שותפים, עדיין יהיה מדובר לרוב על חלל מצומצם יחסית. גם כאן ניתן לעשות שימוש בכללים של עיצוב נכון כדי לנצל את המקסימום, בלי הוצאות גדולות ובלי יותר מדי מאמץ.

  • הצבת כוננית ספרים, למשל, תוכל לחלק את הסלון לשני חלקים – האחד שמתאים לאירוח והשני שמתאים בתור פינת עבודה. על גבי הכוננית ניתן למקם לא רק ספרים אלא גם קישוטים מעוצבים, דיסקים, עציצים או מכשירי חשמל קטנים.
  • שימוש בשטיח אופנתי וקטן מידות יכול לשפר אפילו את המראה של דירה פשוטה ביותר. היתרון שבשטיח קטן וצבעוני, מלבד תרומתו לאווירה נובע מכך שהוא קל לניקוי.
  • פינה של בידור איכותי יכולה לקבל מראה מגוון, על פי הטעם של בעלי הבית. מי שהפרוטה מצויה בכיסו יוכל ליצור פינה של קולנוע ביתי של ממש, בלוויית רמקולים ואיכות שמע מעולה, אבל בהחלט אפשר ליצור פינה ראויה גם בתקציב קטן בהרבה.
  • פינת בר – לחובבי הבילויים, שרוצים לתת לדירה טוויסט מיוחד, ניתן להציע את מראה הבר. שולחן צר וארוך בלוויית כיסאות גבוהים מאפשר לארח בבית בני זוג וחברים, בסגנון מרהיב.
  • בגלל הצבע – לסיום נדגיש את חשיבות הצבע מבחינת העיצוב. מומלץ מאוד לוותר על הצבע הלבן או הבהיר השגרתי ולבחור במקומו שילובים נפלאים של צבעים וטקסטורות, לפי הטעם ולפי האווירה שאותה רוצים לקבל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *