על ספת היועצת – שאלות ותשובות על בעיות בזוגיות

בניגוד למקובל לחשוב, ייעוץ זוגי לא מיועד רק לזוגות מבוגרים שנמצאים כבר יובלות ביחד, ועם השנים יחסיהם עלו על שרטון. גם זוגות צעירים, בין אם הם נמצאים ביחד כמה שנים ובין אם רק חודשים ספורים, יכולים להפיק הרבה מאוד מייעוץ זוגי, שלא רק יעזור להם לשמור על הזוגיות אלא גם לשפר אותה. קחו לדוגמה את המקרים הבאים:

להשתחרר מהקשר הקודם
שאלה:
לא מזמן החבר הקודם שלי החליט להיפרד ממני, אבל למרות הפרידה אנחנו ממשיכים להיפגש לעתים קרובות, ואני מרגישה שהמצב הזה תוקע אותי ולא מאפשר לי להתקדם ולהכיר מישהו חדש. אמרתי לו שאני מעדיפה לנתק את הקשר, אבל אנחנו לא באמת מצליחים, וכואב לי עכשיו שאני יודעת שהוא נרשם שוב לאתרי היכרויות, ואני מבינה שהוא כבר לא אוהב אותי. מה אני יכולה לעשו כדי להשתחרר מהקשר הזה?
 תשובה: הקושי הגדול ביותר הוא להתנתק ממישהו שעדיין אוהבים, ולכן החלטה כזו חייבת להיות מבוססת על השגל ולא על הרגש. לאקס שלך נוח שאת קיימת עבורו, אבל את חייבת להיות מסוגלת לשחרר אותו, להיות חזקה, ולדאוג קודם כל לעצמך. אפשרות אחרת היא לנסות לשקם את הזוגיות שלכם, לעבוד עליה בצורה רצינית ולשנות את מה שהפריע לכם בזמן שהייתם בזוגיות. קחי בחשבון שתהליך כזה של ייעוץ זוגי דורש מחויבות של שניכם למאמצים ולזמן שהוא דורש.

פער ברגשות של בני הזוג
שאלה: אני נמצאת בזוגיות שלוש שנים. מבחינתי בן הזוג שלי הוא כל עולמי, אבל אני מקבלת ממנו את התחושה שאצלו המצב שונה. אני כל הזמן נפגעת ונעלבת, ותמיד אני זו שיוזמת פגישות. קשה לי עם האדישות שהוא מפגין כלפי הקשר שלנו, ובזמן האחרון אנחנו רבים הרבה על הנושא הזה. איך אפשר להתמודד עם מצב כזה?
תשובה: המצב הזה יכול לקרות אם את אוהבת את בן הזוג יותר מכפי שהוא אוהב אותך, שזה דבר שקורה כמעט בכל זוגיות, ואת לא לבד. מצד שני, יכול להיות שהאהבה ממלאת עבורך את כל החיים, בעוד שעבורו היא רק מרכיב אחד מתוך רבים – הבדל מוכר וידוע בין נשים לגברים. השורה התחתונה היא שאם את אוהבת אותו, תצטרכי ללמוד לקבל אותו כמו שהוא, ולהבין שאין טעם לריב בכל פעם מחדש על אותו נושא. ככל הנראה לא תצליחי לשנות את האופי שלו, ואם את לא חושבת שאת יכולה להתמודד עם המצב הזה, את צריכה לשקול מחדש האם את מעוניינת בזוגיות הזו.

אם גם אתם מוצאים את עצמכם מהנהנים בראש כשאתם קוראים את השאלות לדוגמה שהבאנו פה, שמבוססות על תשובות אמיתיות לשאלות ששואלים כמעט מדי יום גולשים בפורום ייעוץ זוגי, אולי גם אתם צריכים לשקול לפנות לייעוץ זוגי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *