פינוי דירה בחינם – איך זה עובד?

כולנו מבינים את החשיבות של הליך פינוי דירה. אולם, מה שרבים לא יודעים הוא שבמקרים מסוימים, ניתן לעשות זאת ללא כל תשלום, ואפילו בעזרתה של חברה מקצועית בתחום. האפשרות של פינוי דירה בחינם, אם כן, מהווה חלק מהותי בהתנהלות של שחקנים רבים בשדה משחק זה. אבל מה בדיוק עומד מאחוריה?תארו לעצמכם את המצב הבא: אתם מחפשים דירה זה זמן רב ולבסוף מצאתם דירה מתאימה – המיקום טוב, בעל הבית נורמאלי ואפילו המחיר שפוי. יש רק בעיה אחת – היא עמוסה בציוד, ריהוט ופריטים של הדיירים הקודמים או של אמא של בעל הבית שזה עתה עברה לבית אבות. מה תעשו עם כל הזבל? ובכן יש לזה פתרון וקוראים לו פינוי דירה בחינם….

המשמעות הכלכלית של פינוי

הנקודה הראשונה שיש להבהיר היא שבתחום פינוי הדירות אין פתרונות קסם. פינוי, מכל סוג, עולה כסף: בין אם המדובר כאן בהכשרה של כוח אדם מקצועי, בציוד אשר מוקדש למשימה ואפילו במשך הזמן שנדרש לעשות זאת. ידוע הרי ש”זמן שווה כסף”, ולעיתים הרבה כסף. לכן, כל חברה המתעסקת בתחום צריכה להוציא כספים, ובסדר גודל שאינו בטל בשישים.

אז איך אפשר להציע פינוי דירה בחינם? פשוט מאד: באמצעות הכנסת שווי הפריטים המפונים במסגרת ההליך למשוואה. ידוע הרי שלכל פריט, אפילו אם בעל הדירה אינו מעוניין להשאיר בחזקתו, יש ערך כספי מסוים. למעשה, פעמים רבות הפריט אפילו תקין בכל קנה מידה, וניתן להיות לו שימוש עתידי כלשהו.

חברת הפינוי למעשה מעמידה את ערך הפריטים אל מול עלות ביצוע העבודה, ומקזזת אחד בשני. במילים אחרות: במקום שהלקוח ישלם לחברת הפינוי, היא עושה עבורו את המלאכה בחינם, ומקבלת בתמורה את הפריטים המפונים.

יתרונות פינוי דירה בחינם

מעבר לפן הכספי, כולל בתוכו פינוי דירה בחינם מספר מעלות נוספות. את החשיבות של זמן בחברה המודרנית כבר הזכרנו: הפינוי למעשה מונע מבעל הדירה את הצורך להשקיע מאמצים רבים באיתור קונים פוטנציאליים. היות וממילא מאמצים אלה מסתיימים לא פעם בכישלון, או לכל הפחות בקבלת סכום זעום עבור הפריטים, יש לכך יתרון מהותי.

חשוב לזכור שחברת הפינוי יכולה למעשה לתעל את הפריטים לאינספור מטרות: אחרי הכול, לא ניתן פשוט לזרוק את כל מוצרי החשמל או הרהיטים הישנים, למשל, על המדרכה הסמוכה לבית. הם יכולים להיות מועברים על ידי חברת הפינוי לאתרי ההטמנה השונים, להימסר כתרומה לנזקקים או להיות מועברים לחנויות שונות. גם מהבחינה הזו, הדילמה נמנעת מבעל הדירה, שיכול להתחיל פרק חדש בחייו – בדירה ריקה מעט יותר.

סוגיית התכנון

על מנת שפינוי דירה יהיה מוצלח, בין אם בחינם ובין אם לא, נדרש לשכור למשימה חברה מקצועית הפועלת בתחום. זו תחזיק בכוח האדם ובציוד הנדרש למשימה. מרגע יצירת קשר עם החברה האמורה, ייפגשו למעשה נציגיה עם אנשי הדירה, ויחדיו יחליטו מה לעשות עם כל פריט ופריט. כמובן שבהתאם למספר הפריטים ומורכבותם הובלתם, ייקבע גם המשך התהליך. אל תשברו את הראש יותר מידי – הכנסו לאתר clearing.co.il וממש ממש בקרוב הדירה שלכם תהיה פנויה, ריקה ומחכה רק שתכנסו…

כאשר בוחרים חברה, חשוב לראות כי היא אכן מחזיקה בכל האישורים הנדרשים לצורך פעילותה. יש לבדוק כי אכן בעלת ניסיון רב בתחום, ומכירה את האזור המדובר במידה ראויה. מומלץ לנסח הסכם מוסדר, שיגדיר את הזכויות והחובות של כל אחד מהצדדים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *