קורקינט חשמלי – להגיע בקלות ללימודים!

קורקינט חשמלי הוא אחד הכלים היותר ידידותיים שבנמצא ולכן אין פלא שהוא נפוץ למדי בקרב סטודנטים שרוצים להגיע לשיעור הבא בקלות בלי לחכות שעות לאוטובוס, להסתבך במציאת חנייה עם רכב פרטי או ללכת חצי מהקמפוס כדי להגיע לקפיטריה המרכזית…

הקורקינט המומלץ והבטיחותי הוא כזה עם הספק מנוע של 100 וואט שלא עובר את ה – 12 קמ”ש. זה אולי נשמע מעט, אבל זה עדיין קצת יותר מפי שניים מהליכה מהירה.

קורקינט חשמלי מהיר (איגל, אקסטרים)

יש לציין שבשוק מסתובבים גם קורקינטים חשמליים במהירות של 40 עד 50 קמ”ש, אבל מחיר קורקינט חשמלי כזה כבר מגיע לכמה אלפי שקלים בגלל נפח המנוע הגדול יותר והעובדה שיש לו מצבר. בנוסף לזאת, חשוב לבדוק האם הקורקינט יכול לשאת את המשקל שלכם. לדוגמה, יש הרבה קורקינטים שלא יכולים לשאת יותר משבעים או שמונים קילו, דבר שיכול להיות מאוד בעייתי אם אתם רוצים להרכיב יותר משני אנשים… טווח הנסיעה של הקורקינטים הללו אף הוא גדול למדי ומגיע לעד עשרים קילומטרים בין טעינה לטעינה (הטעינה עצמה אורכת לרוב בין שעתיים לארבע שעות).

בכל אופן, אם החלטתם לקנות קורקינט מהיר ויקר, תצטרכו לעשות לא מעט שיעורי בית : קשה למדי למצוא מוכרים אמינים באינטרנט ולא במקרה רוב התוצאות שמגיעים אליהן הן של אתרי יד שנייה ומוכרים פרטיים. לכן יכול להיות שיהיה עדיף לכם להסתייע בפורומים ולקבל המלצות על חנויות מפה לאוזן.

בשלב זה, עדיף להגיע עד לחנות ולראות אם המוכר אמין, כמה ידע יש לו ולדעת שאתם בידיים טובות מאשר להזמין קורקינט באינטרנט ולגלות שהזמנתם קורקינט שלא מתאים לצרכים שלכם.

המצב החוקי של הקורקינט החשמלי בארץ

בכל מקרה, מחובתנו להזהיר שהקורקינטים המהירים  לא עומדים בתקנות המתגבשות במשרד התחבורה בנוגע לשימוש בקורקינטים חשמליים : נכון להיום הכלי נחשב לכאורה ללא חוקי (ולא משנה מאיזה דגם), אבל החוק עצמו לא נאכף מכיוון שאין מי שיש לו סמכות לאכוף אותו ובוודאי שעל כוח אדם אין מה לדבר. אם החוק המתגבש אכן יהיה דומה לחוק בנוגע לאופניים חשמליות, יכול מאוד להיות שלפקח עירוני תהיה סמכות דומה לזו של שוטר, מה שיוכל להוביל בעתיד להחרמה או תשלום כספי גבוה בנקל של קורקינטים שלא עומדים בחוק ואפילו להגשת כתב אישום אם הרוכב נסע על המדרכה.

לכן, כרגע לפחות, קניית קורקינט חשמלי בטיחותי כפי שפירטנו בפתיחה, היא עדיין האופציה הבטוחה ביותר…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *