רכישת דיו בזול לסטודנטים

הסטודנט הממוצע נדרש לבצע לא מעט הדפסות. בין אם המדובר הוא על עבודות הגשה, מאמרים אקדמיים שהוא נדרש לקרוא, טפסים לקבלת מלגות או כל דבר אחר, המדפסת היא אחת החברות הטובות ביותר שלו. נכון, יש מוסדות לימוד שמאפשרים לסטודנטים להדפיס במחירים נמוכים, של כמה אגורות או עשרות אגורות למסמך, אבל לא תמיד ניתן להסתמך עליהם באופן מלא: חשבו על מצב בו הסטודנט מעוניין להדפיס דבר מה כשהוא בבית, ולא בהכרח בקמפוס.

בהתחשב בעובדה שהמצב הכלכלי של הסטודנט הישראלי הממוצע הוא בעייתי, בלשון המעטה, ברור מדוע הוא ירצה לחסוך כמה שניתן: לא רק ברכישת המדפסת, אלא בעיקר במחירי הדיו. איך הוא יוכל לעשות זאת?

חיפוש מקומות המציעים הנחות לסטודנטים

הסטודנטים היא אוכלוסיה רחבה מאד, כך שברור מדוע החנות הממוצעת תרצה למשוך אותם אליה. דרך מצוינת לעשות זאת היא באמצעות הצעת הוזלה במחיר הדיו למדפסת עבור אוכלוסיית הסטודנטים. ההנחה של אנשי החנויות האלה, שלא צריכה להפתיע אף אחד, היא שגם אם הרווח על כל מכירה הנעשית לסטודנט יהיה מעט קטן יותר מאשר כאלה שמשלמים מחיר מלא, עדיין הכמות הגדולה של הלקוחות תהפוך את ההנחה למשתלמת עבור הסטודנטים.

בחלק מהמקרים, חנויות המציעות הנחות מהסוג הזה לסטודנטים ממוקמות במרחק סביר מהקמפוס עצמו או אפילו בתוכו. התנאי העיקרי לקבלת ההטבות האלה הוא הצגה של תעודת סטודנט, שכל סטודנט במדינת ישראל אמור כמובן להחזיק.

מבצעים, קופונים ומה שביניהם

תחום הדיו בישראל הוא תחרותי מאד, כך שמבצעים ניתנים עבור כלל האוכלוסיה. האתגר האמיתי של הסטודנטים, במקרה הזה, הוא לאתר את המבצעים הרלוונטיים עבורו. מספיק להיכנס לחנות דיו או חנות המוכרת ציוד משרדי כדי להיתקל בלא מעט מבצעים נקודתיים, שיכולים להיות גם על הדיו.  פעמים רבות המבצעים כרוכים ברכישה של מספר מחסניות דיו או טונרים, אך זו לא אמורה להיות בעיה. המחסניות אמורות להגיע עם תאריך תפוגה מאוחר מאד ולהישמר בשימוש סביר (למשל הפעלה של המדפסת אחת לשבוע במקרה שבו לא מדפיסים במהלכו).

כמובן שגם בתחום הזה יש מלכודות, כך שחשוב להיזהר ולא לקחת את ההנחה כמובנית מאליה. אם החנות מציעה הנחה של 50% על הדיו אבל מייקרת בשבוע שלפני את מחירו ב-50%, היא לא עושה דבר – מלבד להפיל ברשת שלה את הצרכנים שאינם בודקים את המצב. מההתרשמות שלנו הסטודנטים לא נמנים על האוכלוסיה הזו, מכיוון שכל שקל שהם מוציאים מכיסם הוא מחושב, אך עדיין חשוב להקפיד על כך.

בשנים האחרונות, טירוף הקופונים בישראל מביא להצעות משתלמות על לא מעט פריטים – כולל דיו למדפסת. ניתן למצוא בדרך זו הנחות נקודתיות שעשויות להגיע עד לכ-50% במחיר המחסנית, אם כי ברור שנדרש לבדוק את תנאי העסקה. עם כל הכבוד לחנות בדימונה שמציעה מחסניות בזול, זה לא יהיה משתלם לסטודנט מתל אביב להגיע אליה במיוחד כדי לרכוש את המוצרים.

השוואת מחירים

המלצה מועילה אחרת, בלי קשר למבצעים, היא לבדוק היטב את שדה המשחק ולדעת מה טווח המחירים בו. זה אפשרי אפילו אם לוקחים בחשבון את העובדה שזמנו של הסטודנט יקר מאד. הוא יכול באמצעות חיפוש פשוט באינטרנט לראות מהם טווחי המחירים המומלצים של מחסנית דיו לכל סוג של מדפסת (הן דיו מקורי והן דיו תחליפי), כמו גם לראות את ההצעות הרלוונטיות של החנויות השונות. בדרך זו הוא יוכל להתכוונן לעבר ההצעות המשתלמות ביותר עבורו ולבחור בפתרונות שהם פשוט זולים יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *