שאיבת שומן – האם פתרון קסם?

בעשור האחרון נשים וגברים ברחבי העולם שואפים להגיע לגוף חטוב ומושלם, בדרך למטרה זו אנשים רבים משקיעים את זמנם ומרצם בדיאטות שונות ופעילויות גופניות רבות ומגוונות. אולם, למרבה הצער ככל שנתאמץ וככל שננסה, ישנם מצבורי שומן בגופנו שלא ירפו בשום אופן.

רקמת השומן בגופנו מורכבת מכמות קבועה של תאי שומן, הנקבעת עוד בהתבגרותנו, שמתרחבים ומתכווצים בהתאם למשקל גופנו, אך לא נעלמים לעולם. מסיבה זו, ככל שנתאמץ כמות מסויימת של שומן תישאר במקומה.

הדרך היחידה להיפטר מאותו שומן עיקש היא בעזרת טיפולים אסתטיים שונים, כגון ניתוח שאיבת שומן, שמסייעת למעוניינים להיפטר מהשומן המיותר ולצמצם היקפים באזורים הרצויים. עם זאת, חשוב להבין ששאיבת שומן איננה פתרון קסם ומומלצת אך ורק לאנשים במשקל תקין המעוניינים לטפל באזורים בעייתיים בהם לא ניתן להתמודד עם השומן בדרך אחרת.

מהי שאיבת שומן?

שאיבת שומן היא פרוצדורה כירורגית המתבצעת תחת הרדמה מלאה ואורכת בין שעה לשלוש שעות, בהתאם לאזור המטופל (מידע נוסף כאן). במהלך הטיפול מוחדרת לרקמת השומן באזור המטופל צינורית או מחט, דרך חתך בעור, ומונעת על ידי המנתח בצורה הגורמת לשבירת רקמת השומן, במקביל, השומן המיותר נשאב החוצה מהגוף דרך הצינורית.

טיפול שאיבת שומן מתאים לטיפול באזורים רבים בגוף וניתן לבצעו בקרב גברים ונשים בכל גיל. עם זאת מועמדים אידאליים לשאיבת שומן הם אנשים במשקל בריא, בעלי עור מוצק ומתוח, דבר המבטיח כי תוצאות שאיבת השומן יהיו אופטימליות. כדאי גם להבין את ההבדל בין שאיבת שומן והמסת שומן

כיצד מתכוננים לשאיבת שומן?

לאחר שתקבעו את ניתוח שאיבת השומן תקבלו הוראות מדוייקות אודות הדרך שבה עליכם להתכונן לניתוח, הוראות אלו כוללות בין היתר הנחיות בנוגע למזון ושתייה, עישון, נטילת תרופות ועוד. בדומה לניתוחים מכל הסוגים ביום הניתוח תתבקשו להקפיד על צום מלא, בהתאם להוראות הרופא.

לאחר האופרציה – החלמה

לאחר ניתוח שאיבת שומן תקבלו מהרופא המטפל את כל ההנחיות למשך תקופת ההחלמה, הכוללות בין היתר התמודדות עם כאבים ומניעת היווצרות קרישי דם.

משך ההחלמה מניתוח שאיבת שומן איננו קצר כלל. למעשה, החלמה מלאה מהניתוח אורכת בדרך כלל מספר שבועות עד חודש ימים. בימים הראשונים לאחר הניתוח תיתכן תחושה אי נוחות ואף כאב באזור המטופל, תופעות אלו ניתנות למיגור על ידי שימוש במשככי כאבים שאושרו על ידי הרופא המנתח.

כמו כן, ייתכן ותחושו חולשה כללית ואף סחרחורת. מומלץ לנוח בבית בימים שלאחר הניתוח ולשים לב לשינויים בהרגשה הכללית. במקביל, תופעות הכוללות נפיחות, שטפי דם ואדמומיות באזור המטופל הינן שכיחות ביותר ועתידות לעבור תוך שבועיים-שלושה מיום הניתוח.

בשלב זה תוכלו לחזור לשגרה, אך חשוב להימנע מפעילות גופנית מאומצת כחודש לאחר הניתוח.

נפיחות באזור הניתוח צפויה להעלם תוך מספר שבועות, אך עלולה להימשך גם מספר חודשים, כאשר תרד הנפיחות תוכלו לחזות בתוצאות הסופיות של טיפול שאיבת שומן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *